| Sara2 a întrebat:

Prietenul meu a devenit f nervos a zis ca daca ne despartim ne vom ocoli pe strada a zis sa nu indraznesc sa il parasesc, eu vreau sa ne despartim dar imi e f teama sa nu ii puna pe prietenii lui sa ma bata, ce sa fac?

6 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Părăseşte-l şi dacă te ameninţă sau ceva, dă-l la poliţie. Sau au şi tu prieteni, sau ceva...sau vorbeşte chiar cu părinţii.
Nu suntem în Evul Mediu să rezolvăm totul cu pumnii, nu?happy

| Mjdolhfi a răspuns:

Pff... ce oameni mai pot fi pe lumea asta.Cum sa puna baietii sa te bata? Doar suntem oameni si putem comunica, nu animale.Si are mare dreptate tepes, ala se mai poate numi prieten? Incearca sa vorbesti si cu el, dar si cu parintii sa vezi ce parere au.

| LoryM22 a răspuns:

Vorbeste cvu parintii, asa ceva nu se poate intampla, spune-i ca daca va face asta va avea probleme si e posibil sa fie arestat pentru hartuire, asa ca fa-ti curaj.

| ChibiRose a răspuns:

Te desparti si il dai pe mana politiei daca te urmareste.Nu ai ce face cu astfel de nemernici!

| ghitacristi76 a răspuns:

Stai linistita si pe mine m-a parasit prietena, toti traim o confuzie pe moment dar dupa aceea merge totul bine, deci fa ceea ce crezi ca e bine pentru u nu pentru altu, ok, pa si mult noroc si putere?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PRIETENUL tau? ii pune pe unii sa te bata? asa te iubeste el? si tu ii spui prieten? te tine cu forta? vrea dragoste cu sila? nu stie ca nu se poate? mai andaluzia, lasa-l naibii de prost, ce ala e PRIETEN?