| iKronstadt a întrebat:

Prin ce metoda va putea disparea prostia/agramatismul/ipocrizia/lipsa de cultura/nesimtirea de pe TPU?

30 răspunsuri:
| MidnightLady a răspuns:

Ce păţişi, bre, o luaşi razna? Sterge iute intrebarea pana nu vine careva cu vreo solutie viabila. Io de ce ma mai rad (asa se zice, nu?) cand intru - rar, ce-i drept - pe TPU?

| iKronstadt explică (pentru MidnightLady):

Doamna, cu tot respectu'... http://www.youtube.com/watch?v=MlGYQ4ot2-c
P.P. Postez mai rar trupa asta, pentru ca nu prea are rost sa-mi completeze postarile. Restul bulangiilor, care fac din trupa "Parazitii" un idol (ce tampenie, dar este unu' care o face aici), s-o ia la barba!
P.P.P. Mi-a cedat fizico-tehnologic telefonul personal. Damn!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MidnightLady):

Eu zic ca prin greva japoneza, cu banderole, se rezolva totul (pentru unii, numai).

| MidnightLady a răspuns (pentru anonim_4396):

Banderole portocalii, nu?

| iKronstadt explică (pentru MidnightLady):

Nu sterg! Nu vreau! Nu fac parte din gruparea pacalicilor de pe site.
Lasa faino, ca o sa "te razi" in continuare. Ca doar n-o fi TPU mai tare decat un prapadit de soft, folosit pe un submarin de clasa medie rusescwinking

| TiffanyღBJ a răspuns:

Ar trebui niste reguli mai stricte, ar trebui sa raportam intrebarile / raspunsurile nepotrivite din anumite puncte de vedere si membrul respectiv trebuie banat. Ideea e sa i se baneze si ip-ul, ca sa nu poata sa isi deschida un alt cont.

| alecsalecs a răspuns (pentru TiffanyღBJ):

Cred ca esti prea comunista! Cred ca ai asa niste apucaturi extreme spre extremist sigur esti copil de ...fosti....comunisti inraiti!

| mihaitaLGP a răspuns:

Esti foarte modest.

Eu vreau sa dispara toate persoanele care detin aceste "calitati" enumerate de tine definitiv.
Mai dureros este sa ii vezi in realitate.

Sa mor de nu as face o echipa pentru combaterea lor.

Hitler, Antonescu si Vadim Tudor.

Astia respira si consuma resurse degeaba, si asa suntem prea multi.
Nici ca animale de companie nu ii poti folosi.

| iKronstadt explică (pentru mihaitaLGP):

laughing Bai Mihai, ma lovesc in viata de zi cu zi de ei, si sunt multi ai dracu' laughing
Mentionez ca majoritatea sunt manageri, clienti ai firmei unde activez. N-ai cu cine sa porti o conversatie de calitate. Toti sunt apartinatori generatiei Bamboo laughing
P.P. I-as educa eu, dar as incalca drepturile omului big grin

| mihaitaLGP a răspuns (pentru iKronstadt):

Nu cred ca ai reusii.

Sincer, nu imi pot imagina si explica cat de puternic poate sa fie un caracter pentru o astfel de misiune...

E cum ai incerca sa faci din c.a.c.a.t bici laughing.
Unde nu se poate, chiar nu se poate.

Eu tot la gazare ma gandesc.

| EmaS a răspuns (pentru iKronstadt):

Eu tot nu inteleg de ce nu te-ai facut politist?!

| iKronstadt explică (pentru EmaS):

D-aia! Am facut armata in cadrul fostei "Directia 5 - CI - Baneasa" (cine stie, isi da seama despre ce vorbesc). Eram educat din start sa nu interpretez ordinul, ci sa-l execut fara cracnire, indiferent de daunele rezultate. Eu nu gandesc asa.
Consider ca exista o logica in toate, iar eu vreau explicatii atunci cand nu inteleg.
A fi politist in Romania, este ca si cum ai fi padurar in Sahara.

| iKronstadt explică (pentru mihaitaLGP):

Si eu sunt adeptul ideii "la timpuri extreme, se cer masuri extreme". Dar, daca as actiona dupa cum gandesc, as avea soarta clanurilor ninja din epoca medievala. M-ar coplesi numarul prostilor.

| iKronstadt explică (pentru mihaitaLGP):

Http://www.youtube.com/watch?v=6V_Uah-pGqw&feature=related
Ori suntem romani adevarati, ori nu! Sa ne adunam, sa facem tara asta ce a fost odata!

| mihaitaLGP a răspuns (pentru iKronstadt):

Lume multa oameni putini.

Cine sa se adune? Apartinatorii generatiei Bamboo?
Astia traiesc din inertie.
Poate sa devina o moda iar ei sa fie in trend, nu existe sperante. Eu continui sa sper.
Animale, poate din instinct exista pentru ei spiritul de turma.
Se bazeaza 99% pe instinct si doar 1% pe creier.

Totul a devenit un mediu de viata.
Se promoveaza prostia ca sa putem deveni sclavi in ordinea lor mondiala, prosti si buni de munca.

Din aceasta cauza construiesc acest mediu de viata, te fac sa uiti de origine, scop.
Iti induc o mentalitate pentru a putea devenii dilimandros, este mai usor sa manipulezi un dilimandros.
Dilimandrosii se hranesc cu prostie care se promoveaza din plin.

Noile generatii catalogate distruse, iar banii pentru salvarea lor ii fura.

Astept pareri despre mesajul lui Tudor Chirila si doresc ca toti sa-l poata asimila si interpreta intr-un mod corespunzator.

http://www.youtube.com/watch?v=_atgI8b3AOM

| iKronstadt explică (pentru mihaitaLGP):

Bravo! Am postat si eu asta, de cateva ori. Se pare ca infectia este prea mare, si se cer solutii extreme. Pe bune!

| mihaitaLGP a răspuns (pentru iKronstadt):

Cand constientizez ce se intampla real in jurul nostru, asta ma intristeaza.
Doar persoanele ca noi sunt afectate, gandacii astia de bucatarie se adapteaza in orice mediu.

"Traim zilele fricii si-atatia copii
Hraniti din cele mai proast platite servicii
Cad prada complexelor si fobiilor
Si pe viitor ajung sa puna bombe in oraselul copiilor.
Deci hai sa trecem peste bariere sau maniere!
Hai sa le punem lor dinamita-n cariere!
Hai sa punem mana pe mitraliere!
E foamete-n cartiere si astia mai vor inca o remaniere."

http://www.youtube.com/watch?v=vVOwdW4xAT4

http://www.youtube.com/watch?v=oQBe5SvlDz0&feature=related

| alecsalecs a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Apocalipsa vine Te ai pregatit?laughing))))Suntem multi in jurul vostrulaughing))Prea multi sa ne faceti fata!laughing)))

| alecsalecs a răspuns:

Pai hai sa te facem pe tine un fel de Hitler! Vrei?
Apocalipsa e aproape esti pregatit?laughing))))

| MauiTheMonsterTruck a răspuns:

Prin citate din Biblie laughing Emmaaaaa? Unde esti Emaaaa?

| WarHammer a răspuns (pentru MauiTheMonsterTruck):

Who the *** is Ema?

| MauiTheMonsterTruck a răspuns (pentru WarHammer):

Viziteaza categoria "Religie", cand o vei intalni, s-o saluti din partea mea.

| WarHammer a răspuns (pentru MauiTheMonsterTruck):

Ahh Religie
Sunt Ateu
Cum puteti sa credeti in cv?

| EmaS a răspuns (pentru MauiTheMonsterTruck):

Draga mea, eu ma abtin. Nu spune Hombre despre mine ca reprezint un pericol pentru tinerii de pe TPU?!

| MauiTheMonsterTruck a răspuns (pentru EmaS):

Reprezinti un pericol pentru limitati, atat tongue doar ei se lasa sedusi de versetele tale. laughing

| EmaS a răspuns (pentru MauiTheMonsterTruck):

Afla si tu ca frica de Domnul este inceputul intelepciunii!

| MauiTheMonsterTruck a răspuns (pentru EmaS):

Aham, am aflat dar nu simt nici-o frica fata de El.

| EmaS a răspuns (pentru MauiTheMonsterTruck):

Stii ce cred ca tu esti mai in masura sa le dai sfaturi intelepte si educative.Mai sunt tineri care respecta normele de conduita morala!

| MauiTheMonsterTruck a răspuns (pentru EmaS):

Cum de ai ajuns la concluzia asta? Am batut cumva vreun apropou?
Tu speri ca majoritatea copiilor de aici sa asculte de tine si versetele tale, sa traiasca ca niste melcisori nefericiti, sa isi limiteze poftele ca vai Doamne vor ajunge in iad.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru EmaS):

Gresit, frica zeulul tau este senzatia/sentimentul interpretat de subconstient pe baza unei teorii religioase.

Si asa poti trage o concluzie, ce intelepciune?