| anonim_4396 a întrebat:

Pro sau contra avort? Daca alegeti sa raspundeti la intrebarea asta, va rog argumentati, nu fac statistici, vreau pareri documentate de fiecare parte, nu "ca nu e bine, ca asa e rau". Si vreau in special parerile fetelor. Multumesc.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cei care fac avort sunt mai ticalosi decat violatorii de copii, aia macar nu iau viata copilului respectiv. Pe un criminal in serie il prinde Politia, unui medic care face avorturi nu-i face Politia nimic.

| SkyPilot a răspuns:

Sunt pro. Consider ca femeia este stapana pe corpul ei si are dreptul la aceasta decizie. Ar trebui ca nimeni sanu o poata forta sa ia o decizie sau alta.

| neca a răspuns:

Victimele violului sau al incestului nu ar trebui sa fie obligate sa duca copilul celui care le-au violat

in cazul complicatilor precum sarcina ectopica cred ca viata persoanei insarcinate e mai importanta decat cea a fetusului

astea sunt motivele pentru care sunt pro avort