| anonim_4396 a întrebat:

Pro sau Contra multiculturalism?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Ideea politica cu acest nume, multiculturalism, prevede in esenta ca aceeasi societate sa fie teren propice pentru doua sau mai multe culturi diferite, nu culturi politice sau subculturi, ci culturi ale unor societati diferite. Este contradictie in termeni! Cultura ia nastere si evolueaza intr-o societate, daca o muti in alta nu poate evolua in continuare ca in tara de origine, poate in schimb sa influenteze cultura societatii gazda. Multiculturalismul a fost denuntat ca esec de Merkel; ideea e moarta si ingropata, mai bantuie printre noi ca stafie.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Atunci de ce se promoveaza imigratia, tampita de merkel cu arabi ei cu care facea selfie, ura deja a ajuns la cote mari in europa, sunt sate in Germania pline cu sirieni nu se poate asa ceva

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Au fost la un moment dat vreo doua milioane parca de migranti ilegali; Merkel primise mult hate pentru ca i-a spus unei fetite libaneze ca o trimite acasa, si a incercat varianta inversa; i-a primit pe toti in Germania! Dupa care a inceput sa se milogeasca de celelate stae EU sa preia din ei. Greseala asta i-a fost fatala retardatei de Merkel, cariera ei politica e terminata; iar invazia a fost Aprope oprita, prin mai multe mijloace, foarte putini migranti ilegali intra acum in EU.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Ai dreptate tampita de Merkel a spus si altor sa primeasca imigranti, de parca ei erau obligati pentru greseala ei

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Ii primeste in Germania, dupa aia da si la altii, cand vad cei din tarile sarace pornesc in masa spre Europa, ca ii salveaza Merkel, mai mare tampenie in politica nu s-a facut niciodata. A pierdut conducerea partidului, e ultimul mandat de cancelar, afara din politica, Alte Hexe!

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Alte hure laughing

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

De ce Diana?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

A m senzația că ar fi mai ok pentru români... tongue

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Diana vorbim de multiculturalism nu doar de romani,vorbim de mai multe natiuni care traiesc impreuna,asta duce la atacuri violente,gandiri extreme,radicale,rasiste,xenofobe,eu personal nu sunt pro,nu consider ca este bine ca Europa sa devina africa sau arabia,intelegi tu, europa asta a fost cladita de Albi nu de negri, arabi, arabi vin cu credinta, cultura lor primitiva in tari civilizate, multi sau saturat de ei, politicieni in continuare vor, uite ce declara tampita de merkel

Cancelarul german Angela Merkel a declarat la o întâlnire (16 octombrie 2010) cu membrii tineri ai partidului ei, Uniunea Creștin-Democrată, că:
„Abordarea multiculturală în privința integrării imigranților a eșuat complet."

tot ea tampita a adaus apoi un milion de sirieni si facea selfie cu arabi

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Da, dar de exemplu dacă aducem vreo 1000000 de americani, și alte naționalități mai „dezvoltate", „civilizate" în România, ne-ar „ajuta" într-un fel.

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Ce sa faca aia aici? daca vorbim de capital e altceva Diana, aia vin cu bani, creaza noi locuri de munca, aia din Siria vin sa iti fure tie locul de munca, asta e diferenta

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

România totuș se distruge încet, încet. Crezi că cei care-și termină facultatea în să zicem 2050 mai o să poată să facă ceva aici? Eu personal nu cred!

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Fiind in Europa nu cred in aceste drame, poate se vor intoarce multi din EU si vor capitaliza piata

| lilith16 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Te cheama Diana?((((:

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Diana, Prințesă de Wales
mai exact

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru lilith16):

Da crying îmi urăsc numele dar nu știu de ce

| lilith16 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Baaa nu il uri, si pe mine ma cheama asa((((((((((:

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

laughing aș vrea eu, dar am un nume de familie care sună prea chinezesc
deși eu nu știu să fi avut ceva chinez în familie sad

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru lilith16):

Serios? :O

| lilith16 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da((((((: name reveal presupun((((:

| minrest a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Numele Diana NU vine de la printesa mass-media a inimilor de plus! Zeita vanatorii din panteonul Greco-Roman, autosuficienta, nu este asexuala ca Atena, dar nu depinde de barbati, zeita lunii, a puterilor ascunse in subconstient. Ai nume de zeita; asta e semnul destinului: trebuie sa fi constienta de valoarea ta, ca si zeii din Olimp.