| Mogiojojo a întrebat:

Probabil e o întrebare total aiurea oricum eu v-o zic. Azi eram la un magazin și o angajata a strigat la cealaltă 'Andreea cheam-o pe Mădălina'. Și am stat și m-am gândit de ce o mamă și-ar nu-mi fiica 'Andreea' sau 'Mădălina' cand numele asta e pe toate gardurile; mi se pare o jignire și sincer nu am înțeles niciodată mentalitatea asta că sa pui un nume pe care îl au foarte mulți: Alexandra, Georgiana, Cristina (e o lista cu vreo 500 de nume românești care se tot repetă). Adică eu dacă dau naștere la un copil, copilul meu e special, nu vreau să-l cheme ca pe alții ci sa fie un nume unic. Deci explicați-mi ce gândesc acei oameni, care e mentalitatea?

32 răspunsuri:
| Mogiojojo explică (pentru gritt):

Să-ți faci niște ochelari, nu am zis nimic de vreun nume 'Mercedesa'; nu ai simțul nuanței.

| gritt a răspuns (pentru Mogiojojo):

Sunt cam la acelasi nivel.