| MissPinkPurple a întrebat:

Vreau si eu porecle nu diminutive pentru numele:Maria,Andreea,Elena,Ioana,Alexandra,Ana,Denisa,Ga briela,Stefania,Daria,Mihaela,Bianca,Georgiana,Nicoleta, Cristina,Teodora,Diana,Alexia,Ionela,Florentina,Larisa,S ara,Daniela sau Dana,Miruna,Roxana,Valentina,Rebeca,Raluca, Sofia, Madalina.
P.S.nu trebuie sa-mi dati fiecare la toate, unul imi da la cateva altul la altele fau funda

4 răspunsuri:
| AnneMarye001 a răspuns:

Buna! cred ca cel mai bine e sa le pui porecle dupa comportamentul fiecaruia, de exemplu: pitik(daca e mai mica), albinuta(daca e harnica), arici(daca are parul mai ciufulit)...inventeaza,sper ca ai inteles ideea

| MissPinkPurple explică (pentru AnneMarye001):

Nu vreau dupa cum sunt ele doar niste porecle care sa rimeze cu numele

| Andrewta1122 a răspuns:

Maria-Mery
Andreea-Deeuta
Elena-Ely sau Ele
Mihaela- Miky
Dana- Dada
Alexia- Lexi
Raluca- Uca

| MissPinkPurple explică (pentru Andrewta1122):

Nu vreau diminutive vreau porecle ex: dana banana