| SilentRain a întrebat:

Pune-mi o intrebare, promit ca ma chinui sa răspund sincer big grin

108 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Il placi pe Ray? Da sau nu, nu exista raspuns intermediar

| SilentRain explică (pentru Drimmero):

Varianta 2021, Nop

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Vezi grasule nu ma place, tot tu cu placutul

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De ce dupa fix un an/doi? big grin

| SilentRain explică (pentru DoarBogdan):

Pentru că toate se fac la timpul lor

| GabiDumitrescu a răspuns:

Luminarele parfumate & pat cu petale de trandafir, sau un bici traditional si deprivare senzoriala?

| SilentRain explică (pentru GabiDumitrescu):

Aghiazma și benzina!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Hmm, imi place cum gindesti. Cite biserici ai incendiat pana acum? happy

| SilentRain explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu este legal sa fac așa și nici moral
Sa creadă fiecare ce vrea, doar sa nu-mi bage pe gat relgia lor
Am un dezgust fata de glumele cu tentă sexuală, nu le mai face te rog

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

E ilegal, sa fim seriosi. Nu e moral? Dar ce fac ei e moral? Astia mai au un pic si o sa inceapa sa incendieze bibliotecile...
P.S. Daca o gluma cu tenta sexuala te dezgusta, atunci e buna. big grin No bine, no more.

| SilentRain explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu-i moral din punct meu de vedere
Am observat și eu că alții au luat-o razna cu relgia lor, au murit mii de oamenii nevinovați din cauza religiei și asta mă întristează

Eu doar ți-am zis ce nu îmi place happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

"Fight fire with fire" nu merge. Ce as vrea eu e un proces cu macar cateva mii de romani prin care sa isi obtina in instanta independenta spirituala totala. Gen am fost botezat fara voia mea, se iau bani din impozitele MELE pentru biserici, vreau ca in instanta sa se declare nul actul botezului si absolut nici un ban din taxele si impozitele mele sa nu ajunga la mizerabilii astia. Doar asa pot fi pusi la respect mafihotii in sutana. Dar ce zic eu, cand la referendumuri 90%+ se declara religiosi dar habar nu au mai nimic despre religia lor...

| SilentRain explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta e o idee care îmi place al naibii!
Din păcate Preoți și Parlamentarii sunt mana in mana

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Nu tine neaparat de parlamentari. Cel putin partea cu renuntarea la botez si declararea lui ca act invalid. Daca se obtine in instanta pentru un grup mic, de vreo 50 macar, deja e o mare lovitura pentru bor si crestinopati.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Bai da alt loc sa vorbesti despre chestii de genul nu ai gasit... Fereasca

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Daca gloantele ar ricosa la cum pot sa deviez eu discutiile, cu un singur incarcator ai invada Bulgaria.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai bine ma duc eu la somn ca nu vreau sa incep vreo discutie asa laughing. Te sfatuiesc sa iesi sa alergi sa te obosesti oleaca poate nu iti mai ricoseaza gloantele rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Daca nu dai cu manta, parca nu prea are nici un farmec biliardul...

| SilentRain explică:

O sa aștept să creasc laughing
Poat mâine îmi spuii

| mentholinks a răspuns:

Ce faci cand te mananca?

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Cine să mă mance?
Îl lovesc cu pietre

| mentholinks a răspuns:

Cand ai plans ultima data?

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Ieri

| mentholinks a răspuns (pentru SilentRain):

Inca o intrebare. De ce ai plans ieri?

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

De nervii /stres

| Dismally a răspuns:

Ce anume te-ar putea face fericita? happy

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Cred că liniștea putina muzica, cafea

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Esti usor de multumit, doar cu o cafea si putina muzica happy

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Nu am nevoie de mai mult
Ideal e sa le am pe toate trei

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Pai cred ca le poti avea oriunde si oricand, nu sunt greu de obtinut.

| SilentRain explică (pentru Dismally):

E destul de greu sa îmi găsesc liniștea interioară, dar e ok
Într-un final o voii găsi și pe aia, cu muzica și ceva cafea mă descurc eu

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Hmm, aceasta o poti obtine eliberandu-te de gandurile negative care iti invadeaza mintea. Exista mai multe metode prin care poti scapa de ele si poti obtine linistea interioara, trebuie sa incerci sa vezi care din ele functioneaza la tine.

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Încă lucreze la asta

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Succes! Era o carte care m-a ajutat sa inteleg un lucru foarte important legat de ganduri, o sa vad cum se chema si iti trimit un mesaj happy

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Super, danke blushing

| raMLesS a răspuns:

Dac-ai stii că maine trebuie' sa-ti predai testamentul, ai umple azi de bombe tot guvernul si parlamentul?

| SilentRain explică (pentru raMLesS):

Da, ași face asta și acum doar sa am bombe

| raMLesS a răspuns (pentru SilentRain):

Eu nu beau berea cu halba ca tine, o savurez cu shakeu de proteine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Stii sa gatesti?
Esti Moldoveanca Hoppa atunci merge si o conversatie despre bauturi, ce iti place? https://youtu.be/wRUUKNGwKAI

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Nu mă consider experta in bucătari, mă descurc
Nu consum alcool, sunt pe baza de cafea și apă minerală

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Stii rusa asa macar un pic? am o pura fantezie sa-mi gasesc una asa mai tinerica mai saracuta de prin est Moldova, Belarus, Ucraina laughing

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

laughing)
Mai ai de căutat, baftă

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Stiu, am cunostinte care si-o gasit Moldovence, cand au auzit de bani erau gata fetile, de prin Bacau pe undeva

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Da peste tot dai de specimene de genul
Cum sa nu rămâi dezamăgit când fetele de genul sau înmulțit
Oamenii neserios sunt peste tot

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Tind sa cred ca asa e normal? Adica fetele sunt programate biologic sa fie materialiste, la fel cum barbatii sunt programati sa li se scoale cand vad orice femela, desigur avem Vointa care ne impiedica de la aceste impulsuri naturale.
Ce inseamna moralitatea? Cine suntem noi sa decidem ce e ok sau nok sa faca altcineva atat timp cat nu ne afecteaza in mod direct?

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Totuși nu mai trăim in perioda in care femeia sa nu aibă opțiunii
Multe fac asta din lene, pentru că e variant cea mai ușoară de-a deține banii, înainte era alta poveste nici măcar drept la vot nu aveau
E trist sa vezi cum se aude desconsiderată in felul ala, cum se limitează in a fii obiecte pentru niște hârtii

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Sau pentru a se dea mai smechere? Boss. Sau pur si simplu de distractie unele fete simt placere cand o fac. merg la party dupa care se culca cu unu-altul... si poate e mai bine sa experimenteze cat sunt tinere decat dupa ce au familii si le apuca criza varstei a 2-a -> cum fac foarte multe. Cunosc femei au fost "usi de biserica" cand erau tinere dupa ce s-au maritat si au mai inaintat in varsta s-a facut vagaboante in toata regula. Pe cand cunosc alta cand era tanara s-a culcat cu o gramada de tipi peste 15 tipi diferiti in decurs de 2 ani, dupa ce s-a maritat a deveni fidela complet

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu breh, nu sa fie materialiste, ci sa gaseasca masculul alpha si sa se reproduca cu ala. In cazul de fata, pentru multe, banii = mascul alpha = viitor mai sigur, protectie, sanse mai mari ca urmasii sa propage specia cu succes. Atita tot.

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Ciudate ființe, na daca și asta e o laudă...

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

De ce nu? in ziua de azi e calitate sa fii open mind, fetele in special cele mai tinere, pustalii se culca cu tipi care is mai smecherasi pentru a creste si ele in ordinea ierarchica. Si sa fim seriosi pentru cateva minute + - nu tot voi sunteti?

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am avut ocazia sa dau de-o fata așa / sau sa admită asta
Na poate sunt eu mult prea singuratică
Dar sa faci sex haotic pentru a urca într-o "ierarhie "bazate pe principii de nimic, nu își are rostul
E penibil sa ajungi într-un punct doar că ți-ai tras'o cu unul și nu datorită ție că om /inteligența ta /caracterul tau
Asta cu open mind a luat-o razna de tot, se face sex de la 13 anii deși sunt niște copii inconștienți și nu e vina lor că Mass-media a promovat sexualitatea la maxim peste tot, chiar și în desenele animate
Nu cred că tipele de genul sunt open mind, doar foloseasc asta ca și scuză
E normal sa ți-o tragi cu cine apuci dar totuși să fii rasistă, bârfitoare, etc
Cel puțin din punct meu de vedere open mind e un om echilibrat, nu unul care vede sexul o laudă /un sport, cii mai mult un moment intim cu persoana pe care o iubește
Hai sa zicem că greșești o dată, de doua ori dar dacă ai ajuns la un număr măricel de parteneri înseamnă ca totuși ai o problema

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Sa reformulez am prezentat 2 situatii diferite s: 1. Multe fete o fac pentru a obtine lucruri: sa devina mai smechere, sa obtina bunuri etc
2. Open mind era o dezbatere am "cunostinte virtuale- femei cu care vorbesc oral nu scris" desigur nu despre asa ceva, dar ocazional au povestit viata lor s3xuala, una fiind intr-adevar fata de top cu corp perfect a spus ca a avut numar cutare de aventuri, dar toate alea inainte de a se marita. Si a pornit o discutie filozofica despre nevoia femeilor de a experimenta cat sunt tinere nu dupa ce devin familiste ca le apuca criza varstei a 2-a cum fac multe din pacate.
Din experienta personala am vazut ca fetele la party fac cu cine apuca putin alcol in cap si scapa de haine, crede-ma am fost in caminele studentesti, la 2 m de mine una o facea cu colegul de camera dupa aia a facut dus si a iesit la intalnire cu Iubitul oficial. Sa nu mai pomenesc de Moldoveni din republica drogati, beti muci, fetele stateau in lenjerie intima de fata cu baietii care intrau in camere nu le pasa de nimic.

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Oricum nu se poate generaliza
Slava cercului că nu am trecut pe la facultatea, am mai auzit povesti de genul dar nu le-am crezut

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Soarta a facut ca eu copil timid pe atunci sa pic cu ai mai smecherasi, petrecareti din tot caminul... Dezastru. cred ca a fost evenimentul care m-a impins sa abandonez facultatea, si sa fug in lume. la propriu
Sa razi de ceva https://www.tpu.ro/......-afara-de/

| Invictusman a răspuns:

Ai traume pe viata vizavi de sexul masculin? Îți schimbi orientarea sexuala?

| SilentRain explică (pentru Invictusman):

Nu am nici o trauma, asta e realitatea în mare băieți sunt imbecilii
Daca ași putea, da

| Invictusman a răspuns (pentru SilentRain):

Ai cele mai mari traume de pe TPU, te au dat raspunsurile de gol, nu e vina mea ca ești amnezica de la atâta singurătate, ești ipocrita, falsa happy nu îți admiți problemele sa ști ca ești pe drumul pierzaniei.
Nici numele nu ai curaj sa îl spui sau localitatea de unde ești, pui o întrebare ca îți dai silința sa fi sincera dar ocolești întrebările userilor, sa ști ca îți meriți soarta de schizofrenica :p

| Invictusman a răspuns (pentru SilentRain):

E realitatea ta nu a tuturor fetelor, asa putem spune și noi de voi, dar fiecare individ are o decepție, trauma subiectiva asa ca e ceva subiectiv nu se poate generaliza, și nu se știe de și au bătut joc de tine aia, erau cretini, posibil dar nu ești nici tu o Sfânta, mai ales după ce am văzut cum ai înjurat turcaletele ca în mahala, diferența e ca eu îmi admit problemele, am spus ca nu o sa mai înjur și uite ca încet, încet ma țin de cuvânt, am spus ca sunt rasist și ca lupt cu mine însumi, cu ura asta, am admis încerc sa sa accept, lupt dar tu nimic nu admiți niciodată, tu nu ai traume, tu ești sănătoasă tun. Of. Of, cata ipocrizie.

| SilentRain explică (pentru Invictusman):

Ți-o cauți cu mine bătrâne big grin
Nu dragă nu suferă atâta de grav de iporiciz
Unii nu au fost specificii, nu-i vin mea
Nu mă cunoaști, nu zic ca sunt perfecta dar nici demnă de psihiatrie nu sunt
Este adevărat că am scârbă fata de genul masculin, dar nu în totalitate
Exist și băieți care își merită tot respectul, doar că sunt foarte puținii

| Invictusman a răspuns (pentru SilentRain):

Eu zic ca ești de psihiatrie dar e problema ta asta, tu te-ai izolat social complet, ai o ura fata de sexul masculin, ești misogina, stai mult pe TPU de mulți ani, nu ai prieteni, viata sociala, nu poți trece peste unele traume ca dacă treceai nu îți făceai 10 conturi sa îl înjuri pe onur ca o țigancă. Faptul ca nu recunoști ca ai probleme deși sunt evidente denota ca ești irecuperabila, cu băieții te ai resemnat, urasti toată omenirea nu doar băieții, îți știu răspunsurile. Te pot pune rău la punct daca vreau dar nu o sa o fac ca ești amarata, e treaba ta ca nu îți admiți problemele dar dacă tot ai deschis acest topic unde mentionsi ca te vei chinui sa fi ipocrita și sa ocolești unele întrebări spune multe despre sănătatea ta mintală.
Mai bine nu mai puneai întrebarea asta sincer.
Zici de Ray dar nu ești cu nimic mai buna ca ala.
O zi buna, eu de acum în colo încerc sa te evit, nu suport oamenii falși.

| SilentRain explică (pentru Invictusman):

Ok,pa
Este părea ta nu incerc sa te conving de absolut nimic

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Cu permisiunea ta o sa pun 3 in 1 ca si plicul de cafea laughing

Din ce regiune a tarii esti?
Cu ce zodie am onoarea de a vorbi acum si ce zodie mi-a dat sfaturile alea bune in legatura cu copilul? big grin
Ce calitati te atrag la un baiat si de ce defecte fugi?

| SilentRain explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Moldova, pești
Îmi place : Bunul simți, modestia, harincia, onestitatea
Nu-mi place : mincinos, egoiști, cocalari, agresiv verbal /fizic

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Moldova de aici sau de dincolo?

| SilentRain explică (pentru GabiDumitrescu):

De-a aici

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Aha, deci sintem aproape vecini. Sau chiar vecini, mai stii. Iashington?

| SilentRain explică (pentru GabiDumitrescu):

Nop,abia ce am aruncat un ochii pe net
Dap, suntem vecinii
Am fost in Iași, mi-a plăcuthappy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Te asteptam la un suc cu proxima ocazie.
@ObergefreiterJosephPorta: Facem un ONG/cult/ceva? Clubul Utilizatorilor TPU, filiala Nord-Est. big grin

| SilentRain explică (pentru GabiDumitrescu):

Astea se mănâncă în mediul online, in realitate își sparg capetele
Daca viața ma mai poarta prin Iași, te anunț și ieșim cu dragbig grin

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Se aproba Gabi.
@SilentRain Lasa ca avem politia militara aici si se linistesc indivizii plus ca majoritatea in realitate nu ar ridica un deget ( razboinici de tastatura ) laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Nu viata te poarta, ci autobuzul/autocarul/trenul. happy

| SilentRain explică (pentru GabiDumitrescu):

Eh,daca ar fi după mine și acum ași pleca
Dar asta e viața faci ce trebuie nu ce îți place

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Bacau cumva? Am o baza de operatii disponibila acolo din cand in cand. happy

| SilentRain explică (pentru GabiDumitrescu):

Nop

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Mai sus sau mai jos de Iasi? Ce distanta? big grin

| SilentRain explică (pentru GabiDumitrescu):

laughing) nop

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Cum nu e nici mai sus si nici mai jos? Are we playing mind games here or what? big grin

| CIaudiu a răspuns:

De ce esti depresiva?

| SilentRain explică (pentru CIaudiu):

Din cauză oamenilor

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Pe tine ce te-a atras la respectivul de te-a făcut să suferi și ești dezamăgită? Cu ce "te-a păcălit"?

| SilentRain explică (pentru JOHNtheADVISOR):

In mare parte nu are legătură cu acel om, nu sufăr după el, nu l-am plăcut doar am empatizat cu falsa lui identitate și povestea de viață
Din contra, mă bucur că s-a dus naibii
Sunt dezamăgit de mine că am avut încredere și că acum incerc sa repari tot ce a distrus el fara gram de empatie fata de mine

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru SilentRain):

Dacă nu te dă pe spate look-ul lui, hainele sau faptul că are bani și cauți să îi explorezi mintea atunci ai toate șansele să întâlnești o persoană exact pe gustul tău. Însă dacă ai criterii de eliminare din cele 3 amintite mai sus nu o să dai decât de suferință și dezamăgire.

| SilentRain explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu căutăm nimic
E o discuție complexa, care nu își mai are rostul
Trecutul e trecut

| Theo94 a răspuns:

Cum te vezi peste 10 ani?

| SilentRain explică (pentru Theo94):

Momentan nu am nici o perspectiva pe lunga durată
Sper ca împlinita si cu o familie

| DonEduardo a răspuns:

Visul tau e sa ajungi bogata?

| SilentRain explică (pentru DonEduardo):

Nu,visul meu e să mă mut departe de zona asta într-o zonă liniștită și să am o chitara blushing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Ce te opreste?

| SilentRain explică (pentru GabiDumitrescu):

Am câteva mici obstacole, nu prea simt nevoia sa întru in detalii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde stai

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Pe scaun, beau apa minerala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum te cheamă? happy

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

SilentRain

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Mă refeream la numele tău mic. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai mancat azi?

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Cafea și ceva pâine cu cremă de brânză

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? Intum a spus mai inainte ca ai avea vreo 50 de ani https://www.tpu.ro/......-impreuna/

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Vârsta nu este o cifră sau numărul anilor care au trecut
Este proiecția sufletului tauwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Tin minte ca odata ai spus inaltimea ta, parca si anii dar in orice caz cred ca ai intre 25-30 ani TPU a devenit site de agatat dar oricum ray e mai scund ca tine deci nu are cum sa mearga. asta excluzand ca e la sute de km distanta de tine -> M-am gandit sa conversez si eu aiurea, dar eu am vreo pereche?

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

25 suna bine big grin
De ce ar fi înălțimea o problema, daca doi oamenii se înțeleg, iubesc, respecta reciproc
Nu ar mai conta distanța, înălțimea sau alte "baraje" de genul
Și totuși mă amuză cum se gândesc alții că se pot potrivi doii oamenii fără să ne cunoască, nici pe mine, nici pe el
Și-au format un algoritm aleatoriu și TPU a devenit Sentimente.ro

Te-ai născut întreg și tot de unul singur o să pleci cu sau fara pereche

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Conteaza foarte mult inaltimea, stiu pentru ca si eu sunt scund am cam acelasi inaltime cu ray la fel ca omul din poza mea de profil. Nu poate exista iubire la distanta aia este aberatie
Iubirea, respectul reciproc sunt termene eliminate de mult din vocabularul meu, nu mai pot crede in existenta lor.

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Și totuși există cupluri de genu ăla
Nici eu nu sunt fană, și cu toate acestea mai întâlnit persoane care păreau să se iubească

Eu una nu pot generaliza, daca asta e perspectiva mea nu însemna neapărat că asta e și realitatea

| InYourPants a răspuns:

De ce pierzi vremea cu toate jigodiile?

| Rihanna20B a răspuns:

Ai insta? Dacă da cum te numești?

| SilentRain explică (pentru Rihanna20B):

N-am, nu-l vad util și nici rostul

| MirceaCal a răspuns:

Am auzit ca ma barfesc hahalerele pe 3 discorduri diferite. Se plictisesc rau?

| SilentRain explică (pentru MirceaCal):

Nu am 3 servere de discord, n-am fost invitata
Stau pe unul' singur, încerc să elimin bârfa tipică homo sapia pe serverul meu
De altele nu știu, fiecare cum îl duce capul