| BiiaIubesteMickey a întrebat:

Pur si simplu imi venea sa morr! sad. Profesoara de mate` ma terorizeaza sad. Decii zicii ca ma urastee. Pentru azi trebuia sa facem un proiect cu lectiile din semestrul asta. Buun. L-am facut. Doar ca am uitat o lectie. de geometrie. Asta imi mai trebuia. Si pentru asta era aproape sa imi puna 4, sau cum spune ea, 3. Darr ce m-a ofticat cel mai mult e ca un coleg nu si-a facut 3 lectii si nu i-a zis nimic straight face Doar, i-a zis asa pe un ton calm sa isi completeze. Si la mine a sarit imediat straight face Ba a si comentat : cica ea se chinuieste sa faca nu stiu ce figuri geometrice pe acolo si eu stau comoda si putin imi pasa. straight face. Am vrut sa ii explic ca am uitat sa scriu lectia respectiva, dar era mai important pentru ea sa comenteze straight face Si nu e singurul motiv pentru care ccred ca ma uraste. Anul asta m-a scos, ca asa vrea ea, la tabla si uneori m-am si incurcat la un exercitiu ( e si firesc ). In doua secunde m-a trimiss la loc. Si mai facea si comentarii pe deasupra. Ba ca am uitat sa pun virgula, ba ca am calculat gresit etc. Pur si simplu lucruri banale. Eu macar incepeam bine, nu ca altii care se holbau la tabla. Si profa nu ii trimitea la loc, ii tot incuraja. Daca eram eu, intr-o secunda eram la loc, ca vezi Doamne, e o crima daca am gresit. Decii efectiv ma uraste. Nu stiu ce are cu mine. Ii invat teoriile si i-am demonstrat de multe ori asta. Ii scriu toate exercitiile. Darr mereu are ceva de comentat la adresa mea. Parca as fi un caine si ea face ce vrea cu mine. Trebuie mereu sa gaseasca ceva de comentat la adresa mea si a inceput sa ma enerveze crying. Merita sa o urasc si eu pe ea, sau ce imi face e de trecut cu vederea?

2 răspunsuri:
| Alexandrio a răspuns:

Sinucidete sau ucide profesoara pentru a nu avea si eu aceeasi profesoara depinde in ce judet stai stringe bani si ia un cutit dupa care infigel in git cind te pune la tabla dar sa nu se uite la tine intre git si par sau in piept depinde lustruiestel inainte asa am facut eu plz funda

| valevale a răspuns:

Pai eu sunt in aceeasi situatie draga Bia, si nu cred ca trebuie sa te superi pentru astfel de oameni. Acum poate ma insel dar sunt unii profesori mai ales de mate.Ei incearca sa te enerveze ca sa te motiveze intelegi? deci eu am avutu unu din asta in a 4 a care ma tttoooootttt critica dar bine imi facea pentru ca ma motivat sa ii arat ca nu-s proasta lui sau alte din astea.dar daca crezi ca nu e genul cel mai bine ar fi sa vb cu diriga ta si sai explici poate afla ea ce se intampla sau...mama ta e o solutie mai buna.Si oricum nu mai asculta ce zic oamenii rai, dar deocamdata trebuie sa asculti de profesorii si asta e tu respect-o in continuare pe profa. salut-o si arata-i ca nu esti oricine :* pup sper ca am ajutat:*:*love struckSUCCES!