| harciog a întrebat:

Putem considera ca sintem impreuna cu cineva fara a-l intilni niciodata?

20 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sire, Sărbători Fericite!
Nu ştiu exact ce să răspund la această întrebare, dar, gândul m-a dus la o bătrânică care a murit cu gândul la tatăl ei pe care nu-l văzuse niciodată şi care murise în război. Problema e că îl simţea aproape chiar dacă o poză îngălbenită era singura dovadă palpabilă că ar fi existat cândva. Cu toate că nu îl întâlnise niciodată avea acea senzaţie pe care o putem categorisii în mai multe feluri.
Ce am putea spune despre acea senzaţie?

| harciog explică (pentru Arthur):

Excelenta,cea mai apriga bautura pentru ostoirea celei mai cumplite sete, mi-a dat-o o baba.Te inteleg.

| Lamaitzza a răspuns:

Si eu sunt impreuna cu cineva, chiar daca el nu stie. big grin

| EmaS a răspuns:

Nu. Si cu Domnul Isus trebuie sa existe un moment in viata cand Il intalnesti personal si aceasta intalnire iti schimba radical viata si destinul.

| harciog explică (pentru EmaS):

Ema,deci confirmi, dar cu alte cuvinte, ca ar fi valabil?

| EmaS a răspuns (pentru harciog):

De aceea am adus in discutie intalnirea cu Divinitatea. Ca sa ai o relatie personala, trebuie sa existe un moment in care sa Il intalnesti pe Dumnezeu asa cum L-a intalnit Apostolul Pavel pe drumul Damascului.

| Narcis2007 a răspuns:

Nu.

| unknownn a răspuns:

Nu laughing

| LolaLollita a răspuns:

E dificil de raspuns, depinde de multe lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, doar o aberatie religioasa te face sa crezi ca ar exista asa ceva...

| harciog explică (pentru anonim_4396):

Laure,eu zic ca fiecare cu adevarul lui. Daca mintea unora nu cunoaste decit perceperea senzoriala, oricum, asta-i adevarul lor.

| 8mariastar a răspuns:

Nu daca nu il intalnesti niciodata nu poti considera ca esti impreuna cu cineva.

| harciog explică (pentru 8mariastar):

Tu doar tatonezi incercind sa schimbi impresii dialogind.

Răspuns utilizator avertizat
| oAaaNaa a răspuns:

Nu prea.Doar ca sunteti impreuna sufletstewinkinglove struck

| StYle3 a răspuns:

Nu.

| iAndu a răspuns:

Salut:].
Pai..nu;].

| Irinutsa a răspuns:

Consider că nu..nu poți spune că ești împreună cu cineva fără a-l întîlni niciodată.

| harciog explică (pentru Irinutsa):

Rationament pur si simplu sexual.