| CrissuCristina a întrebat:

Puteti sa imi spuneti solurile din Olanda? Dau fundita+vot!

Răspuns Câştigător
| 9988 a răspuns:

Daca nu gasesti ti le spun acum :
- Soluri nisipoase:
- bogate sau sarace in namol
- sedimente marine, fluviale sau eoliene
- Soluri lutoase :
- sedimente marine sau fluviale
- Soluri turboase :
- strat gros sau subtire de turba
- Soluri argiloase ( loess )
- intotdeauna sedimente eoliene
Acestea sunt tipurile de soleri din Olanda! Ma bucur ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| 9988 a răspuns:

Scri pe google : solurile din Olanda! Dupa ce ai dat Enter iti alegi,, tipuri de soluri si clasificarea lor in Olanda - twinning -waste -bacau! Dupa ce ai dat click pe acest meniu, dai click,, click here to get the file,,! Dupa ce ai dat click pe ce ti-am spus ti-ai gasit informatiile necesare pe care le-ai cautat! Nu scrie chiar pe prima pag despre soluri, ci pe pag a 4 ( ti le ordoneaza crescator )