| TheToxicNightmare a întrebat:

Puteti sa ma ajutati, va rooog mult de tot ca vreau neaparat sa inving timiditatea, ca la scoala imi bate imima tare cand:ma pune doamna la tabla, cand citesc un text, cand dau o lucrare si cand ma pune doamna sa ii raspund la cateva intrebari + ca am inspectie si de fiecare data zic in minte ca o sa dau gres si nu mai vreau sa mai zic asa ceva in minte, ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lecitina pentru memorie ca sa inveti si sa poti memora bine ca sa nu-ti mai fie teama sa raspunzi, daca raspunzi bine o sa ai incredere in tine si nu o samai fii timida, precum vezi un intreg lant, vorbeste cu mama ta sa-ti dea alimentele de care ai nevoie, si multe multe fructe. Un control parazitologic, parazitii intestinali pot diminua vitaminele din organism.

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cu timpul o să înveţi să-ţi controlezi timiditatea. Practicarea unui sport de echipă ajută.

| Madutza_9991 a răspuns:

Oricine are emotii.nu e ceva neabisnuitwinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine si sa gindesti pozitiv. In loc sa-ti repeti in minte ca vei da gres, repeta-ti in minte ca esti pregatita si nu poti da gres. E uman sa gresesti si nu trebuie sa fii atit de dura cu tine.