| Ruxiii a întrebat:

Puteti sa-mi descrieti in cateva randuri (3-4) meseria de scriitor si o alta meserie?

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

A fi scriitor înseamnă să ai o imaginație bogată, să pui în creația ta mult suflet, să ai o exprimare impecabilă. A fi scriitor înseamnă a transmite tuturor persoanelor sentimente. O creație nu trebuie să fie banală. Ea trebuie să fie interesantă pentru ca oamenii să poată s-o înțeleagă și să vrea s-o citească în continuare.

Meseria de a cânta.
Acest talent nu poate să-l aibă oricine. Trebuie să ai voce, să cunoști foarte bine muzica. Să reții un text ca să poți să-l reciți în fața cuiva. Nu trebuie sa iti fie teama sau sa te intimidezi.