| Andrushka98 a întrebat:

Războiul fulger utilizat cu succes de germani in Polonia și Franța a eșuat în URSS și Anglia.De ce?

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In Rusia a esuat din cauza iernii (Hitler n-a invatat nimic din experienta lui Napoleon) si a imensitatii tarii, iar in Anglia, pentru ca e o insula, relativ usor de aparat pentru ca nu e accesibila chiar din toate partile si pentru ca acolo, o masina cu volanul pe stanga si care circula pe dreapta, sare in ochi din prima.