| adriyana a întrebat:

Revin : Esti de acord cu afirmatia: traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul? nu stiu ce s-a intamplat de a fost postata doar pe jumatate.

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Pentru mine nu! La fel pot zice si cei din Germania sau SUA despre tara lor. Daca ne referim la birocratie poate putin dar in rest cei care chiar vor sa faca ceva orice au timp si gasesc si pentru altele...

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu.Releva lenea neamului romanesc. Daca esti roman nu inseamna automat ca asta trebuie sa fie o preocupare permanenta.De aia nu evoluam noi.Pentru ca ne privim prea mult in oglinda si prea putin ne dam seama ca suntem in centrul Europei doar cu numele

| Vizitiul a răspuns:

Faptul ca traim ne ocupa timp, si nu locul in care traim!

| alexeanca a răspuns:

Ooo da! Perfect adevarata.Incearca sa obtii o simpla adeverinta si vezi cat timp iti ia laughing
Referitor la postarea intrebarii "pe jumatate" nu am decat un singur lucru de zis"Sa-ti fie rusine Dinu Patriciu crying"