| BloodyAngel1900 a întrebat:

"Rockul e pentru toata lumea, insa nu toata lumea e facuta pentru rock"
Cum comentati aceasta afirmatie? Sunteti de acord?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Nu toată lumea poate înțelege genuri mai dure ale rock-ului precum Heavy Metal, Thrash Metal și Death Metal.
Un om obsedat de atenție și popularitate, care vrea să fie mereu considerat cel mai tare din parcare, să fie în trend, nu va asculta niciodată rock. De asta nu toată lumea e făcută pentru rock. Consider că rock-ul este un gen pentru oameni cu niște concepții mai sănătoase despre viață. Am învățat să nu mai judec pe nimeni doar pentru că nu ascultă rock, nu înseamnă că dacă asculți pop ești prost și mai știu eu cum. Am învățat să judec doar oamenii mai proști ca noaptea care comentează cum că rock-ul ar fi de sataniști, de ciudați, iar acești oameni se încadrează în categoria prezentată în primele rânduri.

Baftă

2 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

100% de acord. Muzica rock ne e accesibilă tuturor, dar nu toţi suntem capabili să ajungem la mesajul ei + că în general cu un rocker/ metalist se poate vorbi despre orice, fiind mai open-minded. (nu toţi, of course)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rockul e un gen pentru razvratiti (rasculati), iar cei ce sunt asa asculta rock, e logic