| DrMihailoviciS a întrebat:

S-a mai rezolvat dulcele și misteriosul caz al Elodiei? Nu am mai auzit nimic de caz încă de când făcea dezbateri Diaconescu la otv.

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

O sa iti spun ce mi-a spus o ruda care se pricepe la chestii din astea.
Elodia era o avocata foarte buna care a deranjat multe interese politice nocive pentru Romania.Cica inainte sa fie celebra a demascat multe cazuri de coruptie la noi in tara.Ei din aceasta cauza a foat omorata de mafia politica de la noi.Cristian Cioaca nu ar fi adevaratul criminal dar a primit multi bani ca sa recunoasca ca e un criminal.Cristi Cioaca nu a facut niciodata puscarie si a fost izolat intr-o cabana de munte de securisti.
Iar trupul Elodiei cel mai probabil e aruncat intr-o groapa de care nu stie nimeni.
Tind sa cred si eu teoria asta.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| doctorandus a răspuns:

Sotul ei a ajuns la inchisoare.

| Freya1 a răspuns:

Cioaca e în pușcărie, atâta știu.
Chiar dacă nu sa găsit cadavrul sa considerat ca nu a avut cine altcineva sa o facă dispărută.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă prin "s-a rezolvat" înțelegi că Diaconescu s-a umplut de bani de pe urma tâmpiților care-și petreceau nopțile lipiți de OTV, atunci da, s-a rezolvat.

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| mi25 a răspuns:

S-a rezolvat asa cum s-a rezolvat atunci! Ce sa se mai rezolve? Nu este singurul caz in care persoane nu au fost gasite niciodata, atat ca acesta a fost mediatizat.

Răspuns utilizator avertizat
| Parakeets a răspuns:

Păi sincer, nu cred că se va mai rezolva vreodată. Bănuiesc că deși crimele sunt comise pentru a fi descoperite, aici e un caz vechi, care de obicei nu prea se mai rezolvă niciodată, dacă apucă de trec deja vreo 10, 20 de ani, gata, e caz închis. Dacă devine închis chiar și fără victimă/potențială victimă găsită, nu și mai aruncă nimeni interes în cazuri vechi. Mai ales dacă ele nu mai au parte și de o remediatizare bună, cum era cazul Madeleine McCann, parcă așa o chema pe fetița care a fost descoperită după 10 ani de la dispariție.