| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Dan Diaconescu are mai multe sanse sa castige alegerile fiindca s-a remarcat datorita disparitiei Elodiei?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Da, nu am spus ca este prost, dar este tupeist la maxim, nici o tara nu se poate blama in acest hal incat sa voteze pe un clovn.

22 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca n-are nici o sansa, de altfel nici n-ar fi bun de presedinte ori premier. De altfel s-a vazut la locale, partidul n-a obtinut peste 10% din voturi. Numai bine!

regis
| regis a răspuns:

Nu, are sanse pentru ca publicul lui telespectator s-a saturat de Basescu (pe care tot el l-a promovat, in frunte cu dobitocul de Barbu, care ne injura astazi pe toti ca l-am votat) si nu are suficienta incredere nici in USL.
Totusi, chiar sanse sa castige alegerile nu are, are sanse sa adune un procent bun, dar nu chiar unul castigator.

| mgtow a răspuns:

Nu, Ponta e mai serios.

| justitiarul a răspuns:

laughing Doamne fereste Ema!
Eu cred ca nu are nicio sansa de a castiga alegerile.Nici daca descoperea un ou de dinozaur nu pe Elodia.

| EmaS a răspuns (pentru justitiarul):

Stiu ca nu are sanse, dar ma gandeam exact asa cum a spus si Evenso ca acest caz l-a facut renumit si a castigat multi simpatizanti.

evenso
| evenso a răspuns:

Nu cred, cu toate astea a gasit creduli care cred ca o persoana ca el ar ajuta tara.

evenso
| evenso a răspuns:

Nesimtit ce esti!

| nutepriveste21 a răspuns:

Dan Diaconescu are mult mai multe sanse sa castige alegerile decat am eu sa castig la 6/49. Mentionez ca nu am jucat niciodata la loto si nici nu am de gand sa joc vreodata. Vreti sa otevizam tara, nu e suficient ca antenele(lui Voiculescu) l-au adus pe Antenescu presedinte?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, Doamne fereste asta sa fie motivul pentru care va fi votat.

| AndraNicoleta a răspuns:

Nu stiu cate sanse are, insa avand in vedere ca la locale a castigat in cateva comune putem spune ca o parte dintre alegatori ar fi dispusi sa-l voteze. Motivul nu cred ca este Elodia, mai degraba megacampania pe care si-a facut-o cu ciocoii.

| evenso a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Cazul Elodia l-a facut pe el renumit si in concluzie chiar disparuta l-a ajutat pe el sa se ridice, dar nici el nici politia nu a fost in stare sa rezolve cazul Elodiei, deci succesul lui este bazat pe circ mediatizat si incompetenta politiei.

| BluishAngel a răspuns:

Sincer, nu cred.Numai un paranoic l-ar vota.Canalul lui TV e aiurea, nu are nimic de calitate, numai certuri si scandaluri fara rost.Cum ar fi daca ne-ar si conduce? I don't want to see Parerea mea.

| AxelBv a răspuns:

Dan Diaconescu este o persoana foarte inteligenta care a facut bani pe urma idiotilor, prostilor, limitatilor mintali din Romania, mai intai cu OTV, taxandu-i cu 5euro pe sms la emisiuni de mana a 9a, iar acum facand campanie electorala bazandu-se pe aceiasi prosti usor de manipulat si indobitocit.

| evenso a răspuns (pentru AxelBv):

Corect, cu toate ca eu nu il consider foarte inteligent, doar un manipulator scandalagist.

| AxelBv a răspuns (pentru evenso):

Pentru a prostii atatia oameni, a le lua banii si voturile, trebuie sa fi un pic destept.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru AxelBv):

Chestia e ca exact limitatii aia mintal au drept de vot si, ce e SI mai rau, se prevaleaza de dreptul asta! Stii vorba aia: prosti, dar multi. In fond, de ce crezi ca a fost Basescu ales inca o data? Pentru ca l-au votat toti mitocanii care se recunosteau in el.

| EmaS a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Sincer, eu nu cred ca are sanse sa castige!

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru EmaS):

Si eu sper ca nu! In fond, speranta moare ultima, nu?

| EmaS a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Asa este!

| evenso a răspuns (pentru AxelBv):

Da, nu am spus ca este prost, dar este tupeist la maxim, nici o tara nu se poate blama in acest hal incat sa voteze pe un clovn.

| gratian a răspuns:

Da

| SalutBunaLarevedere a răspuns:

Nu.Doar ai vazut rezultatele alegerilor locale si procentul obtinut de PPDD

| thuglif a răspuns:

Prosti si saraci lui Dumnezeu auzi Ponta e mai serios asta conteaza sau ca vor sa vanda toata tara asta o tradare daca iese USL o sa va bateti pe o paine sau sa va imprumutati sa platiti curentul...Dan Diaconescu vrea sa schimbe lucrurile astea dar oameni s-au obisnuiti slugi prosti betivani si saraci