| Boca_Adrian_1985 a întrebat:

S-a vindecat cineva de depresie?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da, toti care sau teleportat in alta lume au scapat de nevasta, copii, datorii

| gemeni6226 a răspuns:

Daca se vrea da si eu sunt foarte inclinata mai ales iarna pe o vreme din asta si singura fiind sa devin depresiva dar citesc motivatii optimiste si ascult muzica buna sa nu ma lasa coplesita.

| Deaad a răspuns:

Multi reusesc, multi nu reusesc si sfarsec morti.
Dar de obicei se ramane cu sechele.
Dupa o depresie cronica de ani si ani de zile, vezi lumea altcumva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yeah, cand of

| AdelaElena88 a răspuns:

Eu cred ca poți și ca totul depinde de tine. Daca îți dorești Cu adevărat sa te vindeci, o vei face, nu va fi deloc ușor pentru ca depresia vine din interiorul tău, tu ești singurul care se poate vindeca.Cand ești depresiv nu mai ai control asupra gândurilor tale. daca reușești sa găsești acel control, te poți vindeca și poți trai o viata liniștită și frumoasa.Eu cred ca depresia e un semnal alarmant ca ești într o nevoie disperata de propria persoană. Ia o pauza, cat timp va fi nevoie, mergi o perioada ntr loc liniștit și aduna ți gândurile, apuca te de un hobby fa ceva, ceva ce iubești cu adevărat și care intima aduce bucurie și încet te vei vindeca.Mereu exista un motiv pentru care sa fii fericit. Sper ca nu ai depresie și dacă ai, poți sa imi scrii în privat.

| Fetitzacekurai a răspuns:

Nu