| AvalohAlyn a întrebat:

A avut cineva depresie de aici? Cum ati trecut peste? Cum v-ati vindecat? Cum ati depasit-o?
Cat a durat la voi?

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Modul prin care să te vindeci e să găsești posibilitățile pentru a ajunge acolo unde îți dorești, asta dacă nu ești ușor de mințit.

| Legiuitorul00 a răspuns (pentru T0T):

Bla bla bla, te faci ca nu-l cunosti de ani de zile pe acest user, Alan.
Mai ales ca te-a sprijinit sa fii incoronat Userul Anului, bai GreyN.
Nu-i mai vinde vorbe ieftine! Ajuta-l si tu in privat cu adevarat daca tot te-a si simpatizat!

| T0T a răspuns (pentru Legiuitorul00):

Ce mă fac că nu îl cunosc? Cum ai dedus tu asta? Nu vând nimic, spun ceea ce cred. Nu pot să îl ajut dacă nu se ajută singur.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cazurile de depresie sunt particulalizate de la persoana la persoana.
Cea ce pentru mine ar dura cateva luni, la tine ar putea dura mai putin sau mai mult.
In primul rand depresia trebuie diagosnicata de un specialist.
Iesi cat mai mult in natura, asculta muzica fa lucrurile care iti plac.
Depresia, ca orice boala se agraveaza daca nu tratata.Fa ceva, nu sta la PC!

| gemeni6226 a răspuns:

Am avut, m-am vindecat cu jocuri on line cu ascultarea unei muzici bune si ca am o mama buna care mereu ma asculta daca am o problema si mereu stie sa zica ceva de care imi trece.In plus ies in lume vorbesc cu oameni si vad ca altii au probleme mai mari si atunci a mea nici nu pare asa de mare.

| oglindasultanului a răspuns:

Schimbi modul de gandire, iti bazezi placerile pe ceva ce iti poti lua singur si pastra.

| Deaad a răspuns:

1 an.
Am trecut peste cu ajutorul timpului,cu băutură, marijuana, muzica si gânduri optimiste, chiar daca mi-e greu sa produc.

Lumea ma poate crede slab si bețiv ca ma folosesc de substanțe ca sa trec peste.
Dar ele mi-au arătat ca in aceasta lume daca nu ai o doza de fericire, nu o sa o duci bine.
Ca mor repede din cauza lor(exceptând marijuana) e partea a 2-a.
Mai bine mor la 40-50 știind ca mi-am trăit viață departe de ce înseamnă rutina asta nenorocita.

Răspuns utilizator avertizat
| Legiuitorul00 a răspuns:

N-ai mai pus inca o intrebare? I-ai dat si funda unuia. Si asta faci de ani de zile, omule! Pui intrebari ca sa te afli in treaba.
Ai si o varsta! Stand pe Internet mai rau iti amplifici depresia.

Ti s-au dat mereu sfaturi bune!

| Legiuitorul00 a răspuns:

Dar pana mea, fa ceva, nu mai sta. Tu mereu revii cu aceeasi placa pe site!

| T0T a răspuns (pentru Legiuitorul00):

Asta e o întrebare la care poate să își răspundă singur. Aici poate fi ghidat, doar. Cărțile de cultivare a personalității sincer nu știu cât ajută. Nu am încercat așa ceva. Ca să nu fii depresiv trebuie să te bucuri de lucrurile mici sau de oamenii din jurul tău care mai fac o glumă sau altele. De asemenea trebuie să realizezi ce posibilități ai și dacă ai nu prea ai de ce să fii. Nu e mult de spus aici căci nu ține de noi, noi nu putem să îl ajutăm așa mult. Asta nu înseamnă că nu îl simpatizez dar nu îmi place să dau răspunsuri pupincuriste care nu ajută când nu e cazul.