| Handicap_Iubire_Fara_1979 a întrebat:

...sa ma inscriu pe Addsense e neaparat nevoie de un blog si de originalitate nu? Sunt o persoana cu handicap grav nu ma pricep decat in mica parte la setari pe blogspot. Ce-mi recomandati wordpres blogspot sau altele? La siteuri nu ma pricep.Off am mare nevoie sa ma inscriu si nu sa cersec ca altii pe net-macar as castiga din munca mea. Deci draga TPU ma ajuti cumva cu un sfat macar? Ana

1 răspuns:
| GabyB94 a răspuns:

Salut,

Da, pentru AdSens iti trebuie un blog sau un site, ca doar e serviciu de postat reclame.

Incerca sa iti construiesti blog-ul/ site-ul cu http://www.webnode.ro/
E in limba romana si usor de folosit, iar paginile au si text creat deja ca sa te ajute sa intelegi mai bine ce ar trebui sa scrii tu.

Ca sa te poti inscrie in AdSens trebuie sa ai continut de calitate si original, sa vrea lumea sa te citeasca si chiar sa o faca. De pe un blog/ site fara cititori nu ai cum sa castigi bani cu AdSens. Vezi si ce reguli are AdSens, ca s-ar putea sa trebuiasca sa ai ceva vechime la site inainte sa te primeasca in program.

Bafta!