| demonxyz a întrebat:

Sa vedem cat de sinceri sunteti...cati dintre voi au fumat sau a tras ilegale >:... cum a fost?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Ilegalele sunt regurgitari, mustind de puroi, adica vome penale.As prefera metaamfetamine,dar sunt scumpe ca dracu. Tigari normale fumez, insa rar, nu ma incanta asa tare, un pachet ma tine si 40-50 de zile. Tigarile sunt acceptabile, la cat de plin de draci si stresat sunt de obicei, nu prea au un efect curativ semnificativ.Merge sa te racoresti cu ele, intr-o noapte linistita.

Ilegalele de la spice-uri nu au nimic deasupra unor tigari tari.Te-as sfatui sa ramai la tigari si sa-i trimiti pe prietenii tai mari "smardoi" la origini.Pun pariu ca se scapa in pantaloni, daca le aduci un cristal de metaamfetamine sau PCP.

| demonxyz explică (pentru Dumnezău):

Mai nu cred ca s-ar scapa sunt destul de experimentati...si ideea este ca nu prea reusesc sa incerc si eu altceva ca nu ma lasa :-l

| Dumnezău a răspuns (pentru demonxyz):

Crede-ma,metaamfetaminele si derivatii ei sunt periculoase ca dracu.Nu e vorba doar de depedenta, ci si de efectele secundare, pe termen scurt, dar mai ales lung.Cunosc niste dependenti de dava si crystal care la 30 de ani aproape, arata mai rau ca unii de 50. Un verde e recomandat oricand, ca sa te linistesti, si nici nu e voma, ca sarea de baie, ganjaua la plic de la tot felul de buticuri retarde.La femei sunt si mai aiurea efectele pe termen lung.

| demonxyz explică (pentru Dumnezău):

E stai ca nu vreau sa ma apuc de droguri acum, doar ca imi place sa ma informez in acest domeniu...ms mult de informatii

30 răspunsuri:
| eurynomus a răspuns:

Am tras de mult o pipa cu marijoana si nu pot sa zic k mi a placut sau nu. oricum nu am mai incercat

| demonxyz explică (pentru eurynomus):

Pai stii ca se zice ca prima data iti da cu naspa sad!

| eurynomus a răspuns (pentru demonxyz):

Depinde si cat tragi, daca tragi k ghelbanu s ar putea sa fi naspa. eu te safatuiesc sa nu increci, mai bine bagi 5 paharute de ouso si o sa fie mai bine tongue

| demonxyz explică (pentru eurynomus):

Dar nu ca vreau sa trag ca am tras si eu odata dar eram curioasa de senzatile pe care le-au avut altii! mie mi=a dat cu paranoia laughing

| eurynomus a răspuns (pentru demonxyz):

Ti am zis ca si mie mi se pare o chestie de care nici sa te apuci si nici sa te lasi. Ti am zis incerca ouzo

| demonxyz explică (pentru eurynomus):

Sincer nu imi place sa beau...doar ca toti prietenii mei(trebuie sa mentin ca stau numai cu baietii) trag si pe mine nu ma lasa, o singura data am reusit sa-i conving...si nu inteleg de ce nu ma lasa?!

| eurynomus a răspuns (pentru demonxyz):

Nu trebuie sa te faci muci, trebuie sa te faci cu chef si sa bei in timp nu tot o data, si aici exista o tehnik ca sa nu te faci de kko. daca vrei sa-ti explic mai multe poate vb si p mess

| demonxyz explică (pentru eurynomus):

Imi dai id-ul?

| eurynomus a răspuns (pentru demonxyz):

Eurynomus3free

| Nucreeed a răspuns:

Nu am fumat si nici nu am "TRAS ILEGALE" de ce as face'o? sa'mi f banii pe alea? nu mersi!

daca tu crezi ca e "COOL" sa "TRAGI ILEGALE" atunci ai probeleme la fel ca multi tineri din ziua de azi.happy

| demonxyz explică (pentru Nucreeed):

Da ti se pare tie ca am zis e "cool" raised eyebrows era o intrebare doar... si odata ce nu stii cum este de ce raspunzi? intrebare nu este "cine trage sau nu ilegale?" reciteste te rogwinking :*

| Neinteresantul a răspuns:

Nu am tras, nu am fumat, nici macar nu as vrea sa incerc! Doar cei cu port ilegal de creier fumeaza sau trag asa ceva.

| demonxyz explică (pentru Neinteresantul):

Te-as ruga sa recitesti si tu intrebareawinking nu este " cine a tras si cine nu a tras ilegale?" este dedicata doar celor care stiu despre ce este vorbawinking

| Neinteresantul a răspuns (pentru demonxyz):

Citind intrebarea, m-am simtit printre acei "voi" de care zici. Am raspuns. Stiu despre ce e vorba si mi-am spus parerea. Ce-i gresit in raspunsul meu anterior?

| ƒαηтαѕу a răspuns:

Sincer: Nu, n-am tras si nici nu am fumat.
Adica de ce sa iti pierzi banii pe un pachet de tigari care e 10-20 de lei si sa cheltui 500 de lei pe luna (in caz ca fumezi ca tiganu')
In loc sa tii pastrezi si iti cumperi ceva de banii aia...
Adica, sincer nu ii inteleg pe oamenii care se drogheaza sau care fumeaza.

| demonxyz explică (pentru ƒαηтαѕу):

Cand am zis de fumat nu m-am referit la tigari de 10-20leihee hee si oricum daca iti citesc pseudonimul nu cred ca ai o varsta mai mare de 15ani...e normal sa nu te gandesti la chestii din asteawinking bv tine-o tot asa

| jACKiLLdARK a răspuns:

Adica "verde" sau din alea la plicuri? Oricum, pierdere de timp si bani amandoua; am avut experienta lunga! tongue

| demonxyz explică (pentru jACKiLLdARK):

Ce te-a facut sa le lasi?

| jACKiLLdARK a răspuns (pentru demonxyz):

Faptul ca nu mai aveam control nici asupra mea..nu "vedeam lumea" cum trebuie vazuta; faptul ca am vazut impactul asupra persoanelor din jur. faptul ca mi-am pierdut multe nopti stand langa fosta iubita, verificand din 15 in 15 minute sa vad daca nu intra in stop respirator de la supradoza.

| demonxyz explică (pentru jACKiLLdARK):

Stii chiar ma bucur ca ai reusit pana la urma sa detii controlul. stii ca multe persoane incep ca si mine din curiozitate... daca stau si ma gandesc chiar am niste prieteni super avand in vedere ca nu ma lasa sa consum, dar uneori tentatia este mare si nu te mai gandesti la consecinte si vrei sa fii ca cei din jurul tau!

| jACKiLLdARK a răspuns (pentru demonxyz):

Eu nu m-am apucat ca sa fiu ca ceilalti; aveam nevoie de ceva cu un impact asupra comportamentului meu si al modului de gandire. Numai ca nu am cautat unde trebuie.

| demonxyz explică (pentru jACKiLLdARK):

Pot sa intreb ce varsta ai. daca nu deranjeaza!? de multe ori solutia se afla acolo unde cauti mai putin :-s... cu ce ai inceput?

| jACKiLLdARK a răspuns (pentru demonxyz):

Am 23 de ani.Am incercat si religia, in trecut - nu prea a mers. Apoi, drogurile recreative: am inceput cu verde, apoi am continuat cu "legalele" de la vremea aia (katana, blackout, nos, pure etc ). Cand am vazut ca mai mult ma incurca, le-am lasat in urma; de 1 an si jumatate nu am mai consumat nimic. Acum, m-am apucat de desen, in scurt timp o sa ma apuc de facut tatuaje. Mi-am cam gasit ce vreau sa fac! Nu regret insa actiunile mele din trecut, pentru ca ele m-au ajutat sa imi definesc personalitatea. big grin

| demonxyz explică (pentru jACKiLLdARK):

Si mie imi place tare mult sa desenez si desenez de vreo 2ani...iar de tatuaje nici nu mai zic le iubesc, si ma oftic atat de tare ca inca nu imi pot face unu! mi-ar place sa vorbesc cu tine pari un tip trecut prin viata!

| jACKiLLdARK a răspuns (pentru demonxyz):

Lasa un mesaj cu id-ul de messenger, si vorbim happy

| demonxyz explică (pentru jACKiLLdARK):

No.death90 imi zici cand mi-ai dat add!

| jACKiLLdARK a răspuns (pentru demonxyz):

Done happy