| Kyou a întrebat:

Sa zicem ca planuiti sa faceti ceva, dar se intampla sa nu respecti intocmai,, planul". Cum reactiuonati: aveti sentimentul ca nu se merita si lasati totul balta continuand sa faceti abateri si spuneti ca veti incerca a doua zi sau incercati pe cat se poate sa continuati asa cum ati planuit, ingnorand incidentul? Prin urmare, vreau sa stiu cum reactionati, dar vreau totusi si cateva argumente petru care considerati ca e bine ceea ce faceti.

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Planurile pot fi modificate, nu esti obligat decat rareori sa respecti intocmai ce ai stabilit initial. Daca ceea ce-ti propui depaseste resursele tale financiare sau fizice, poti face modificari, poti amana, poti renunta total la el.Defapt,daca te gandesti bine suntem oameni,fiinte vii care ar trebui sa punem pe primul loc fericirea personala,nu un plan care ne poate secatui uneori de bani, timp, multumire.Cel mai important este sa nu ai niciodata sentimente de vinovatie ca ai sarit etape sau nu ai parcurs ceea ce ti-ai propus, toate la timpul lor, vor fi facute.Numai bine.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Mi s-a intamplat sa-mi fac planuri aiurea si sa renunt dupa aia cand mi-am dat seama de asta, dar si sa fac planuri bune si sa le aman dintr-un motiv sau altul.
Cel mai bine ar fi sa iti faci planuri numai atunci cand esti sigur ca merita chestia asta si ca esti in stare sa te tii de ele, numai ca nu e tot timpul asa.