| Kyou a întrebat:

Sa zicem ca planuiti sa faceti ceva, dar se intampla sa nu respecti intocmai,, planul". Cum reactiuonati: aveti sentimentul ca nu se merita si lasati totul balta continuand sa faceti abateri si spuneti ca veti incerca a doua zi sau incercati pe cat se poate sa continuati asa cum ati planuit, ingnorand incidentul? Prin urmare, vreau sa stiu cum reactionati, dar vreau totusi si cateva argumente petru care considerati ca e bine ceea ce faceti.

Adica renuntati daca n-a mers din prima (va cuprinde un sentiment de neputinta), sau continuati pana la urma pentru satisfactie?

6 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Actionez pe moment, daca-mi fac planuri nu fac decat sa ma incurc.

Răspuns utilizator avertizat
| ReusxD a răspuns:

Incerc sa refac situatia, ignorand treaba cea urata.Insa daca e un lucru de care nu depind cred ca o fac maine.

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Depinde daca e ceva important si consider ca merita, da atunci incerc sa remediez situtia, ignorand incidentul. Insa daca e un lucru de care nu depind cred ca fac a doua zi sau o,, las mai moale''.

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Depinde de starea pe care o am, cand sunt binedispusa, iau totul in gluma si ca pe o provocare. Cand sunt prost dispusa, ma enervez si las totul balta.

| Lily8 a răspuns:

Daca e important pentru mine atunci urmaresc sa fac lucrul respectiv chiar daca nu in ziua in care mi am propus.
Ma apuc sa fac gandind ca o sa merite si ca eu fac pentru mine in primul rand ceea ce fac.