| Doarunaltutilizator a întrebat:

Sa zicem ca sunteti parinti sau daca sunteti deja atunci ce reactie ati avea daca fiul/fiica voastra ar fi pe invers adica daca s-ar simti atras/atrasa de persoane de acelasi gen?

Răspuns Câştigător
| iChristiaN47 a răspuns:

Depinde de persoana respectivă. Dacă părinții au trecut de o anumită vârstă (40+), sunt șanse de peste 80% să existe reticențe în acceptarea unei astfel de relații.

Nu spun că toate persoanele cu vârstă de peste 40 de ani vor reacționa la fel, depinde de educație, mediul în care acestea trăiesc, însă majoritatea părinților mai bătrâni din zilele de astăzi sunt total în dezacord cu treaba asta.

Dacă aș avea un fiu sau o fică iar acesta/aceasta ar face parte din grupul lgbtq, la început chiar dacă sunt obișnuit cu astfel de cazuri, tot ar exista o reticență, însă va trece în timp. Cu toate că trăim în secolul XXI, lumea nu a evoluat chiar așa de mult cum ne-am fi dorit.

Respectivii părinți trebuie să primească timp pentru a procesa tot ce este legat de o astfel de relație, determinări, consecințe, ș, a.m.d.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ar fi vorba de o fiica, as rasufla usurat.
Daca e vorba de un baiat, aia e. Important e sa fie la un nivel de trai ok, nu sa se arda cu boschetarii pe sub poduri.
Un astfel de defect nu e o alegere, iar daca parintii nu il inteleg si nu il accepta, el nu va avea alt refugiu, si o va lua la vale urat.

| Celcestietot a răspuns:

L-as intreba de ce il atrag persoanele de genul lui si dupa ii voi explica cum sta treaba, mai in detaliu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-as dezmoșteni.