| cristinuca05 a întrebat:

Sal.am si eu o intrebare daca stie cineva si ma poate ajuta.am nevoie de subiectele din anii trecuti de la examenele DELE la cursurile de lb spaniola.stie cineva de unde as putea sa vad ce s-a dat in alti ani? va rog.mersi mult

Răspuns Câştigător
| fevrier a răspuns:

Qtongueot avea acces la modele de examene anterioare sau la materiale ajutătoare DELE?

A:Toate materialele de la examenele DELE sunt proprietatea Institutului Cervantes şi nu pot fi publicate de către o altă parte. Cu toate acestea, Instituto Español Murallas de Avila, fiind acreditat de Institutul Cervantes ca centru de pregătire pentru examenul DELE, are posibilitatea de a-şi familiariza elevii cu structura, conţinutul şi procedurile de examinare DELE.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsurile le poti gasi pe internet accesand anul pe google si spunand ce doresti sigur vei gasi ce ai nevoie!

| lidia_1659 a răspuns:

Cauta pe Google: ce subiecteau fost la examenele DELE la concursurile delimba spaniola in anul...(
pui ce an vrei)