| AdiFCSB a întrebat:

Sall all am cunoscut o fata asta vara si vreau sa fac o poezie nu lunga, sa o pun la status poezia sa inceapa cu "te-am cunoscut intr-o vara, banal" si mai departe scrieti voi, cv de genu te-am privit in ochi si apoi... cu privirea ta atat de... nu stiu intelegeti voi, tu stateai langa prietenele tale si eu cu prietenii mei am venit. etc etc care imi fac o poezie sau niste versuri cu rima dau funda plzz :X mersi

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Te-am cunoscut intr-o vara,
Intr-o seara frumoasa si calda,
La fel ca sufletul tau bun
In care sunt eu acum!

Eu veneam cu prietenii mei,
Tu stateai langa ai tai,
Dar o privire a fost de ajuns,
Si pana in suflet mi-ai patruns!

Si-as vrea sa nu mai iesi niciodata,
Pentru mine esti cea mai speciala fata
As vrea sa fim doar noi doi mereu,
Sa ne iubim si sa trecem peste orice e greu!

Prima strofa e cam nasoal, dar nu am idei, mai baga tu ceva pe acolo si sper sa iti fie de folos!

1 răspuns:
| pitbulu14 a răspuns:

Nu te supara ca iti spun dar tu ai fi mult mai bun in creearea acestei poezi deoarece tu stii cel mai bine ceea ce simti pentru fata respectiva