| anonim_4396 a întrebat:

Sall! De ce se fac cosuri si cum pot scapa de ele? app vreau leacuri babesti bune

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

TRATAMENT NATURIST PT. ACNEE

1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!

| AnaBejenaru a răspuns:

Se consuma 1 litru ceai de urzica/zi. Dimineata si seara se aplica pe fata umezita otet de hrean si se lasa sa-si faca efectul 10 minute. Se clateste apoi fata
cu apa calduta.Asta-i un leac babesc, daar eu iti recomand infuzia cu ceai de musetel. Ajuta foarte mult, si e benefica tenului.

Răspuns utilizator avertizat
| andrei1993a a răspuns:

Stiu eu o ''reteta'' impotriva cosurilor. Pisezi o aspirina si o pui intr-un paharel, iar dupa pui o lingura de miere si o lingura/lingurita de apa invarti pana ce se formeaza o pasta, iar dupa aplici pe toata fata, astepti 15 minute iar dupa te speli, faci asta o data pe saptamana. Iti curata foarte bine tenul si scapi si de cosuri. happy