| RorySan a întrebat:

Sall
~exista vreun program in care ar puteaa identifica daca o melodie se aseama cu alta.
~am auzit o melodie...si as putea sa jur ca este foarte asemanatoare cu o alta melodie.
si ma gandeam ca ar exista un program gen.

4 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

Nu am cunostinta sa existe programe de plagiat muzical pentru publicul larg.
Asta am inteles ca vrei tu.
Poti incerca sa cauti CRP - Cross Recurrence Plots sau
Cross recurrence quantification for cover song identification, dar sunt slabe sanse sa gasesti un buton de "Download" pentru asa ceva.

| RorySan explică (pentru Darkmagic):

Ohh, mersii multtt

| wpetterssone a răspuns:

Shazam

| RorySan explică (pentru wpetterssone):

Stiu deja cum se numeste melodia. voiam sa stiu daca exista vreo asemanare cu alta melodie, dar mersi.