| i0danutzs a întrebat:

am un laptop marca PACKARD BELL BV model Easynote MH 35.Configuratia lui in mare este :procesor 2 Gh, memorie RAM 3 Gb, memorie hard 160 Gb, display 15.3,placa video dedicata de 128. Functioneaza perfect cu Windows 7 acum.Bateria tine o ora si 10-15 minute(noua a tinut o ora si jumatate). Intrebarea mea este urmatoarea:Cu ce pret credeti ca as putea sa-l vand? Pentu ca am mare nevoie de bani dar nu vreau sa il dau pe nimic.multumesc

2 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Acum depinde cat de uzat este, de unde a fost cumparat, daca mai are garantie.
In mare parte daca nu e prea uzat mai deloc si e mai nou asa poti sa incerci sal dai cu maxim 1500lei dar daca e mai uzat asadar in stare buna cu minim 1200 lei. Eu iti recomand 1500 si platesti tu transportul si alte taxe sau 1400. AStea ar fi preturile maxime deoarece acum toata lumea vrea dual core ca o fi el procesorul de 2 ghz dar degeaba ca tot nu face cat unul dual core de 1.7.
Bateria nu prea tine mult, garantie probabil nu ai.
Oricum eu zic ca pretul zis ar fi bun (adica ar fi in avantajul tau).
Eu oricum nu as da atatia bani pe unul deoarece pot sa mai pun inca 1000 lei si imi iau unul de face fata la orice este pe piata si o sa fie buna inca 3-5 ani.
Deci 1500 cam e maxim... acum scazi tu cat vrei (in functie si de cat repede vrei sa il dai sau cat de uzat este).

| i0danutzs explică:

Ok mersi de parere.garantie nu mai am si e cumparat din olada nu de aici ca erau mai ieftine.eu am cerut 1200 da mai las ceva si tot nu s-a bagat aproape nimeni.mi-a oferit unu 700 care mi se pare prea putin de aia am hotarat sa intreb pe aici.