| M3taX a întrebat:

Dati-mi niste povesti de groaza. Cele mai groaznice din cate stiti. Sau intamplari care vi s-au intamplat voua... Funda cea mai infricosatoare poveste!

Răspuns Câştigător
| blueSky_3324 a răspuns:

Reala? eu stiu una, care m-i s-a intamplat chiar mie, eram in clasa a 9 si invatam pentru un examen la romana si cum numai noaptea puteam sa invat, eram pe la 2, stateam la biroul meu, cand la usa de la camera mea, aud un zgomot puternic ca de urlet de sarpe, prb ma albisem la fata de speriata ce eram, fiindca era o liniste de "mormant" in casa si se auzea absolut tot. S-a auzit de cateva ori, mi-am zis Tatal Nostru, dupa care a incetat, iar in dimineata urmatoare, dormeam cand maicamea m-a strigat sa vin la masa si m-i s-a parut ciudta ca ma striga pe numele meu de familie, ..nu i-am raspuns, m-am ridicat din pat sa vad ce vrea si cand colo...surpriza! maica-mea dormea si nu mai era nimeni in casa, deci, cine ma strigase? Sper ca te-am speriat suficient de mult asa cum eram si eu atunci. Fundita :-d
?

2 răspunsuri:
| Zuke a răspuns:

Intr-o zi, o fata pe nume Ana s-a dus la prietenele ei, Roxana si Andra. Dupa cateva ore, ele au decis sa plece la cimitir. In drum, au vazut o casa intunecata si parasita de cativa ani.
In geamul ei batea o mana disperata. Ele au fost acolo sa vada ce e, si cand au ajuns la casa aceea nu era nimic. Fetele s-au speriat si au fugit. A doua zi, ele s-au intors la casa nu era nimic.
Ana,Roxana si Andra au decis sa stea o noapte acolo sa vada ce se intampla.
Au dormit o noapte acolo,si din nou se auzeau pasi pe podea.
Ele dormeau.
Dimineata,Roxana numai era!
Pe perete, scria cu sangele Roxanei:
Plecati si nu va mai intoarceti!
Ana si Andra au fugitdisperate dupa un preot.
Odata ajuns la fata locului,preotul incepu sa vorbeasca.
In timpul vobirii,o fata,iesi de sub pat.
Fetele si preotul au fugit de ingroziti.

Intr-o noapte, Andra si Ana au mai dormit acolo.
Dimineata, nici Andra numai era!
In ziua aceea, Ana a vazut pe geam, chipul celor doua fete.
Si nici acum nu s-a aflat cauza celor doua fete disparute.

| mdedragos a răspuns:

Intr-o seara am iesit cu 3 prieteni la un suc in oras. Dupa ce s-a terminat cheful am decis sa plecam acasa.Dar cand stateam in statie ca sa asteptam autobuzul am vazut in spatele cabine un om imbracat in Negru.Parea a fii bolnav.Eu i-am pus mana pe umar si l-am intrebat ati patit ceva? La care el mi-a raspuns cu un mormait.Eu l-am lasat si nu l-am mai bagat in seama.
Cand sa urcam in autobuz el s-a pus pe scaun langa mine.Si spune el cu o voce tremurand.Maine bunica ta va muri, intr-un accident de masina, iar peste 2 saptamani bunicul tau va muri calcat de tren.Eu nu l-am crezut.Si chiar a avut dreptate bunica mea a murit in accident, iar bunicul calcat nu stiu cum sa explic asa ceva.

Ramasesem intr-o zii eu cu 6 baieti la scoala pe teren sa jucam fotbal. Dupa ce s-a terminat programul, eu am plecat in clasa sa imi iau geanta. Cand am ajuns acolo, am vazut o femeie imbracata intr-o rochie verde care imi umbla in geanta.Eu tip la ea:Hey, la care ea rade malefic.Eu ma apropii de ea si nu stiu ce imi facuse la gat, ca imi facuse un vant si am lesinat.Atat este ce imi amintesc.Si apoi m-am trezit in ambulanta, si mi-a spus ca am lesinat.

Cand eram la varsta de 6 ani ramasesem singur in casa, pentru ca parintii mei plecasera in oras cu afaceri.Eu ramasesem singur cu catelul meu Spyke.Am incuiat toate geamurile si usile. Apoi m-am pus pe canapea si ma uitam la tv la emisiunea Spargatorii de ras care era pe sport.Ro.Dupa 15 minute cainele meu a inceput sa latre spre perete.Cand m-am uitat mai atent langa perete se observa o umbra.Cainele incepuse sa latre mai tare, iar apoi umbra aceea venea spre el.O lumina alba ca de lanterna intrase in aceea umbra si o blocase. Apoi amandoua umbre intrase in perete.Cam atat mi s-a intamplat mie.