| razvancoman1 a întrebat:

Priviti imaginea!
Si spuneti-mi daca este ofsaid.
Imaginea contine toate datele!
Dau funda fara discutii!

http://postimage.org/image/4b4maal2r/

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

Da! Este offside clar!

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu! Pentru ca mingea a sarit de pe bara inapoi - nu a primit pas de la un alt atacant.

| razvancoman1 explică (pentru evenso):

Da dar faza se reactiveaza dupa cate stiu eu.

| evenso a răspuns (pentru razvancoman1):

"Poziția de offside

Un jucător este în poziție de offside dacă este mai aproape de linia adversă de poartă decât mingea și decât penultimul adversar, cu condiția să fie în jumătatea adversă de teren. Un jucător în linie cu penultimul adversar nu este considerat în offside."

Sursa: http://webcache.googleusercontent.com/......tp?/search

In cazul tau mingea era intre atacant si poarta!

| razvancoman1 explică (pentru evenso):

Obținerea unui avantaj fiind aflat în poziție de offside include jucarea mingii care ricoșează la jucător din bară sau dintr-un adversar atunci când jucătorul la care ricoșează mingea este în poziție de offside.

| razvancoman1 explică:

Stiu este ofsaid! Raspunsul meu este corect!