| gabytofan a întrebat:

spuneti-mi toate sarbatorile inchinate Maicii Domnului dau funda+vot

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| allexandraaaaa a răspuns:

Naşterea Maicii Domnului

Naşterea Maicii Domnului se sărbătoreşte pe 8 septembrie.
Acoperământul Maicii Domnului

Acoperământul Maicii Domnului se sărbătoreşte la 1 octombrie.
Intrarea în Biserică

Aducerea Maicii Domnului la Templu se sărbătoreşte la 21 noiembrie.
Soborul Maicii Domnului

Soborul Maicii Domnului se sărbătoreşte a doua zi de Crăciun, pe 26 decembrie.
Bunavestire

Vestea cea bună adusă Maicii Domnului de Sfântul Arhanghel Gavriil se sărbătoreşte pe 25 martie.
Izvorul Tămăduirii

Izvorul Tămăduirii se sărbătoreşte vineri în Săptămâna luminată.
Adormirea Maicii Domnului

Adormirea Maicii Domnului se pomeneşte pe 15 august. Funda?batting eyelashes