| FeierMarius a întrebat:

Salut a mai cumpărat cineva adidași Versace se potrivește mărimea?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai comandat corect, dupa marimea pe care o ai la picior, logic.

| sierra1 a răspuns:

Mariusică mamă, aici sunt 2 probleme:

1 se potrivesc (că ie mai multe?!)
2 nu le spune "adidași" ci pantofi/sneakers/papuci/bla-bla-bla

| Holiday a răspuns (pentru sierra1):

1. Marimea e una singura, deci "se potriveste". Dupa capul tau, cum e, "se potrivesc marimea"? laughing
2.In unele dictionare exista si "adidas" cu sensul de pantofi sport. Va urma acelasi traseu ca "xerox", care deja este in toate dictionarele, desi e si el la baza tot numele unei companii.

| sierra1 a răspuns (pentru Holiday):

.In unele dictionare exista si "adidas" - îhî, ca pe vremea bunicii. Ești și tu vreuna d-aia?

mai citește odată ce-am scris: "1 se potrivesc (că ie mai multe?!)". Ințelege apoi te isterizează dacă mai e cazul

| Akandn a răspuns (pentru sierra1):

Se potrivesc mărimea? Papuci? Ești o târâtură frustrată

| Holiday a răspuns (pentru sierra1):

Dimpotriva, in dictionarele mai noi a aparut cuvantul, nicidecum in cele de pe vremea bunica-tii.
Tocmai, ca nu sunt mai multe. Deci e "se potriveste", exact cum a scris el.

Dar stiu, tu esti putin dus cu capul, asa ca nu ma astept sa nu continui cu aberatiile. Succes!

| Holiday a răspuns (pentru Akandn):

"Papuci?"

Aici intr-o oarecare masura are dreptate. Prin Ardeal, popular, astia spun "papuci" la orice incaltaminte.

| sierra1 a răspuns (pentru Holiday):

" Holiday; Dar stiu, tu esti putin dus cu capul"

nenea, cred că iar ai impresia că vorbești cu mă-ta (de reamarcat cratima!)

| sierra1 a răspuns (pentru Akandn):

"Akandn: Ești o târâtură frustrată"

vaaaai, iar ai impresia că vorbești cu mă-ta! (observă si tu cratima)

| Holiday a răspuns (pentru sierra1):

Mai rar imbecili ca tine. Pana la cratima, am remarcat ca scrii precum analfabetii cu litera mica la inceputul propozitiei.hee hee Referitor la discutia anterioara, denota ca practic esti (si) analfabet functional.

| sierra1 a răspuns (pentru Holiday):

"| Holiday a răspuns: mai rar imbecili ca tine"

vaaai, iar mă confunzi cu mă-ta (de remarcat cratima, din nou)

| sierra1 a răspuns (pentru Holiday):

Hă hă hă, vorbeai de analfabeți? Ia privește-n oglindă mami!

https://www.tpu.ro/......u-se-stie/