| Gaby79hh9 a întrebat:

Salut.Am așa o problemă:am in clasă o fată care mă inerveaza mult numai pronunțândui numele.și ea mă bârfeste pe mine si pe prietenele mele.ș vreau multe replici ca sai inchid gura si sa nu spuie multe de toate.Am citit pe internet dar nu se potrivesc, va rog sami dați replici care le folosiți voi deseori (dacă sunt puteți și cu prostii)

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa o IGNORI complet, ba cand treci pe langa ea sa privesti in directia opusa, ca sa vada ca nici macar nu vrei sa o vezi, ca nu dai doi bani pe barfa si prostia ei.
Cu cat te agiti mai mult cu atat se amuza mai mult pe seama ta, de aceea este binesa nu-i mai dai nici un feld e atentie si se va plictisi iar in final te va lasa in pace.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ignore -ul este cea mai buna replica.Cu cat ii dai mai multa atentie cu atat creste si nivelul ei de satisfactie cand vede ca te afecteaza cu vorbele ei nasoale.

| Lukasssz a răspuns:

Cel mai vine ar fi s-o ignori, tu si prietenele tale nu ii mai da atentie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care este întrebarea?

| Adria123 a răspuns:

Are nevoie de replici că sa i închidă gura.