| asdasdasdasdfg a întrebat:

am nevoie urgent de o reteta de prajitura de-a lui Jamie Oliver de pe Paprika Tv nu-mi mai amintesc sigur cum era. cert e ca stiu ca sfarama bezele si capsuni, punea iaurt peste si nu stiu ce..
daca o stiti m-ar ajuta foarte mult.
un link sau o opinie a voastra, orice :*
mersi anticipat!
funda!

1 răspuns:
| alex0110 a răspuns:

O stiu pe de rost, serios!
Fierbi o cana de orez in 5-6 cani de lapte. Lasi sa fiarba si faci un gem de capsuni sau tu poti sa il cumperi de la magazin. Pui la 1 kg de capsuni zdrobite 0.5 kg de zahar. Le pui la fiert si pe ele pana sunt gata amandoua. In acest timp iei bezele si le imprastii farmitate pe o farfurie. Apoi pui orezul fiert cu lapte si pe deasupra gemul(pe mijloc) si il intinzi cu capatul unei lingurite(nu tare) in farfurie. Mai pui niste bezele si, eventual, o frunza de menta de decor. Iti va mai ramane. happy