| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare, care sunt atribuțiile unui portar de hotel? Adică ce trebuie sa facă?

1 răspuns:
| AwGenetix a răspuns:

Sa deschidă usa, sa dea binețe, indicatii, sa care bagajele din strada pana la recepție, mai pe scurt sa faci o buna primire in "casa". și cel mai important, sa stie care e momentul si persoana pe care nu trebuie sa o deranjeze cu ceva. sunt persoane cărora nu le place sa vorbească aiurea, in general merg țintă si nu te privesc.

De exemplu eu.