| Valera_Gorbuleak_1992 a întrebat:

Buna,am si eu o întrebare, cum pot fi un portar de fotbal bun? adica ce trebuie sa fac si ce trebuie sa stiu.

Răspuns Câştigător
| Dannyofficial a răspuns:

Primul rand iti trebuie multa munca, sacrifici sa fi perseverent sa nu te lasi pentru nimic daca asta iti doresti sa ajungi un portar mare.

1 răspuns:
| Marius_Adrian_Ionescu_1990 a răspuns:

La varsta ta e cam tarziu! asta se face de la varsta de 7-8 ani sau chiar mai devreme! Am fost portar de la 8 la 12 ani si nu e ceva ce trebuie sa faci sau sa stii; trebuie sa ai! Trebuie sa ai agilitate, reflexe, intuitie si o buna vizualizare a porti fara sa o vezi sa simti unde e poarta si unde lasi locuri libere pe unde mingea sa intre in poarta! A da si inca ceva trebuie sa ai foarte multa ambitie si daruire sa fi trup si suflet cu ceea ce faci!