| FroddoLikesBlood a întrebat:

Salut . Am o mica nedumerire,daca sunt vopsita roscat spre rosu si vreau sa ma fac blonda se poate sau nu imi prinde trebuie sa ma decolorez ,banuiesc ,voi ce parere aveti ?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Of,rosul iese foarte greu din par,ti-o spun in cunostinta de cauza!
Intr-adevar,trebuie sa decolorezi parul si vei avea o nuanta de morcoviu,pe care nu stiu cat o vei suporta,dar pe care o vei putea schimba numai dupa doua saptamani,altfel iti nenorocesti podoaba capilara.
Dupa doua saptamani de la decolorare,incearca nuanta dorita(eu am preferat un blond gri,cendre) si va prinde,vei fi multumita.
Si,ai grija,nu te decolora singura,mergi la un salon bun, decolorarea si permanentul aduc cele mai mari daune parului, de aceea e bine sa fie facute de un profesionist.
Mult succes!

| FroddoLikesBlood explică (pentru greece12):

Multumesc pentru sfat .

2 răspunsuri:
| Sakira200 a răspuns:

Poti dar nu se va primi blondul pe care ai vrea sal ai, vei primi o alta nuata, dar cine stie poate sa se primeasca o nuanta buna.Mai intii incearca pe o suvita daca si vezi cum se primeste daca nu descoloreazal