| BiaJ a întrebat:

Am o pata de grasime pe pantalonicrying cum pot sa o scot?crying

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Benzina usoara, acetona, uneori merge si diluantul sau spirtul. Sau clasic cu vanish.Am mai gasit pe net: " Petele de grasime proaspete se scot prin punerea de pasta de dinti pe pata, se lasa sa se usuce, apoi se freaca cu o perie sau se pune pe pata faina sau amidon pina se absoarbe grasimea, se freaca pata bine lasa 1 ora, apoi se spala cu detergent si apa."

| anka a răspuns:

Incearca cu Vanish.

| pengu a răspuns:

Buna tongue
incearca sa pui vanish (daca pantalonii nu sunt albi este vanish pentru haine colorate) pe pata si sa freci un pic in zona aceea si eventual sa ii lasi la inmuiat in apa cu detergent si vanish. eu asa am reusit sa scot tot o pata de grasimebatting eyelashes

| blonduu a răspuns:

Ceart'o