| Doar_Robben_1998 a întrebat:

Salut,am o problema cu vorbitul, adica atunci cand vad o fata ma "panichez" si nu stiu ce sa vorbesc cu o fata...Imi dispare tot din cap si nu stiu nici-un subiect care sa fie interesant(pe moment), daca-mi puteti da exempli si sfaturi cum sa scap de aceasta timiditate...!

2 răspunsuri:
| 2B a răspuns:

Buna! Am avut si eu problema asta,si nu prea e bine,mai ales la fete(sti fetelor din ziua de azi, nu prea le plac timizi, am invatat-o pe pielea mea!)Asa ca am inceput sa fiu mai matur(nu obraznic sau''smecher''), si mie mult mai bine.Tu probabil te blochezi fiindca nu vrei sa sa spui prosti in fata felelor(mie mi se intampla asta cu fata de care imi place, e foarte desteapta si trebuie sa gasesc niste subiecte mai inteligente si amuzante.Pot sa spun ca felelor le plac tipi amuzanti care le fac sa rada.Pot sa iti recomand sa vb din ca in ce mai mult cu fetele(dar prietenele fete), pe care le sti mai bine, le cunosti mai bine.Incearca sa-ti intrebi prieteni(mai ''experimentati cu fetele''! Sa te ajute! Cam asta asa face si eu!

| Doar_Robben_1998 explică (pentru 2B):

Pe prieteni nu-i intreb, deoarece m-ar lua la misto(si nu am chef sa ii iau si eu si sa ne certan) dar niste subiecte care ar fi pentru orice nivel, si amuzante, si care sa fie de interes? Mai astept niste raspunsuri!