| costykaras a întrebat:

am si eu o problema cu un calculator. cand calculatorul de pe care scriu acum este prea aglomerat cu download-uri, programe, formatari intru pe un calculatator vechi care ara doar 256 mb ram si peocesor de 850.si de obicei imi ocup timpul jucand barn buddy(m-am apucat curand) si merge in reluare(jocul). mentionez ca, calculatorul are windows installat de curand si totusi merge greu. vreau sa imi dati o solutie ca sa imi mearga jocul barn buddy mai bine. funda! am nevoie urgent!

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Nu este de la Windows, este foarte bine dacă a fost instalat de curând, dar problema este categoric la partea hardware. Dă un Ctrl + Shift + Esc, în timp ce rulează jocul, apoi intră la secţiunea "Performance", şi vezi acolo ce e aglomerat, RAM-ul sau Procesorul (CPU usage). La RAM dacă apare scris acolo cu verde un număr mai mare de 256 şi / sau la procesor 100%, problema e clară. Dimensiunea memoriei pe care ţi-o arată acolo este alcătuită din Memoria fizică + Memoria virtuală (fişierul de paginare), aprox. 1GB de RAM per total, dar aceea nu este relevantă, ci strict capacitatea totală a memoriei fizice.
O seară bună! happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muta documentele de pe desktop in local disk d.