| danyyyel a întrebat:

Salut,
Am vazut mai demult un film pe TCM (va dati seama ce gen era) la care actiunea se petrecea intr-o baza militara unde erau pregatiti recruti. Unul din ei era un grasut care nu tinea pasul cu ceilalti si pe care il injura incontinuu intructorul, grasutul incepe sa vorbeasca cu arma cu care exersa sa traga si la sfarsit il impusca pe instructor si altceva...
Spuneti-mi cum se numea filmul. multumesc

2 răspunsuri:
| har a răspuns:

Am vazut filmul ala, la sfarsit cel mai grasut se impusca singur...

| MayaWantsCookies a răspuns:

Wahh, nici eu nu gasesc pe internet, nu figureaza nici pe site'urile oficiale TCM.
Dar iti recomand un alt film de genul aceluia, care m-a impresionat si merita vazut.
" Imperiul Soarelui " regizat de Steven Spielberg. http://www.cinemagia.ro/filme/empire-of-the-sun-imperiul-soarelui-1081/ E cu adevarat cel mai reusit film pe care eu l-am vazut, te rog, incearca :)