| PublicName330 a întrebat:

Salut, am Windows 8 + Parola de administrator ca sa nu mi se strice. Dar doar tatal meu o stie, eu nu o stiu, asa ca am bagat o parola de administrator si pe contul de Windows pe care-l folosesc. Cum pot ca la Administrator Privileges sa fie aceeasi parola ca la numele meu (contul de windows) pe care-l folosesc? Mi-am setat parola "Windows8", dar pe Admin Privileges e alta parola, cum sa fie aceeasi parola?

1 răspuns:
| GabrieloKg a răspuns:

Pai nu merge sa dai schimba parola(change password)? Cum sa se puna alta parola daca tu ai pus windows8? Daca vrei sa instalezi ceva si ai nevoie de parola si privilegiul de admin, degeaba ai cont de utilizator cu parola pentru ca nu se amesteca. Fara parola de admin nu ai ce face, doar daca ai jocul preinstalat si tot ce trebuie sa faci e sa il aprinzi.
Exemplu: Counter strike de pe net luat sub forma de arhiva, care este instalat trebuie doar sa il aprinzi, merge fara privilegiu de admin, in rest nu gastesti jocuri preinstalate. Doar daca le instalezi pe alt Pc si cu un Stick USB le bagi le transferi pe asta.