| Hehehahah a întrebat:

Salut! Astăzi am avut parte de o întâmplare cu un șofer care e tot de la mine de prin cartier laughing
Eram cu skateboard-ul si mergeam pe marginea drumului, iar acest șofer m-a claxonat de 5-6 ori și nu se mai oprea. Am strigat la el și i-am spus că e frustrat, dar atât. Nu l-am înjurat. Si omul meu a decis să se dea jos din mașină și să se îndrepte spre mine, dar am fugit printre blocuri și am scăpat. Mai eram cu un prieten și mi-a spus că șoferul a încercat să scoată ceva din buzunar când am început să fug... Am scăpat de el dar totuși de ce șoferul a ales să facă așa? Oricum nu m-a mai prins dar voi ce ați fi făcut?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Era cel mai probabil frustrat ca i-ai furat soseaua, are cumva si dreptatea lui dar si tu pe a ta ca nu aveai unde sa o iei, trebuia sa-ti dea un simplu "tit" sa te atentioneze ca se pot intampla incidente, nu sa ii ramana mana blocata pe tipar.

32 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" dar voi ce ați fi făcut?"

in locul tău sau al șoferului?

| Freya1 a răspuns:

Dacă tu ai mers regulamentar si nu ai încurcat cu nimic circulația e dreptul tau. Daca il mai vezi retinei numărul masini si masina in sine si mergi la poliție.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru Freya1):

Nu e deloc regulamentar cu skate-ul pe sosea. Și e și f periculos.

| Freya1 a răspuns (pentru Harfagre):

Nu am zis ca e regulamentar.Am zis ca daca mergea regulamentar, adica pe trotuar si ala a reactionat asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru Harfagre):

Ti s-a pus pe mine? Am zis ca daca el a mers regulamentar iar ala s-a luat aiurea de el e dreptul lui sa reacționeze. Daca a facut el vreo boacănă sa isi asume, ce doamne e asa greu de inteles.Trebuie să zic cuvânt cu cuvânt? Nu se deduce?

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru Harfagre):

Nu toate abordările mele sunt la fel.Si nu am luat apărarea nimanui, doar am zis ca daca nu a facut nimic nu e ok sa fie agresat sau speriat de catre cineva.
Si crede-ma, eu chiar nu apar "odorul" de obicei.Chiar sunt contra multor copii pentru ca nu prea am eu tangență cu ei.

| Hehehahah explică (pentru Harfagre):

Omule eram in spatele blocului. Tu vorbești serios? Mergeam pur și simplu pe marginea drumului fiindcă trotuarele de prin spatele blocurilor sunt ocupate de mașini. Și tu ești frustrat rău de tot. Eram pe o stradă printre blocuri, iar frustratul ăla a început să mă claxoneze încontinuu.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru Harfagre):

Scuza-ma,dar asa de putin imi pasa.
Eu mi-am spus parerea, nu stau sa urmăresc întrebarea.

| Hehehahah explică (pentru Harfagre):

Omule. Zi-mi tu pe unde sa o iau cu skate-ul PRIN SPATELE BLOCULUI. TROTUARE OCUPATE FULL DE MAȘINI, iar pe marginea drumului sunt claxonat de un isteric retard

Răspuns utilizator avertizat
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Puteai sa fii și în spatele blocului ca regulile de circulație se aplica și acolo. Și asa e plin de proști cu biciclete care merg pe strada și trebuie sa ai și grija loc cu toate ca au pista pentru biciclete dar pe ei ii mănâncă sa meargă pe stradă.

| Hehehahah explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Atunci zi-mi tu mă omule pe unde sa merg. Că toți retardații ca voi îmi sar in cap când sunt cu mtb-ul chiar și când sunt pe traseu special pentru așa ceva și vin naiba cu copiii acolo. Tot ei cu gura mare. Sunt in pnm in spatele blocului și pe unde naiba ai vrea sa o iau? Pe trotuare ocupate cu mașini ca sa treacă mosul ăla frustrat de la volan? Oamenii sunt handicapați oricum

| Drimmero a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Bicicleta e vehicul iar biciclistii au dreptul sa mearga pe sosea, legal. Pe trotuar ai voie sa mergi doar daca sunt piste, dar cum nu prea sunt in tara merg pe sosea. Nici lor nu le convine sa dea de soferi idioti prin trafic care le taie calea, circula cu viteza aproape de ei fara sa pastreze distanta regulamentara si chestii d-astea.

Răspuns utilizator avertizat
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Hehehahah):

Hai în primul rând calmează-te că văd că ești făcut ( aproape) din același aluat ca și Conversboy, fostul leatherface ( un om dus cu capu și îngâmfat și prost pe deasupra). Dacă vezi ca pe acolo trec mașini, de ce te dai prin partea aia? De ce nu te duci într-un parc ceva ca să te dai cu skate-ul? Nu zice nimeni ca te dai doar prin zonele alea cu mașini da gândește-te el e participant la trafic în timp ce tu ești pe șosea ilegal
Poți încerca de ex sa mergi pe pistele de bicicletă.
Și vezi ca eu nu te-am jignit pe tine și am aceeași "pretenție" de la tine. Dacă vrei pot sa jignesc și eu ca nu-mi este greu deloc

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Drimmero):

Atât timp cat bicicliștii au pista ei trebuie sa meargă pe acolo. Nu sa stai cu pista goala și el sa meargă pe șosea. Dacă n-ai un trotuar, o pista ceva acolo da, înțeleg perfect situația și trec mai încet pe lângă tine, îmi iau distanță și toate cele. Dar nu tu să ai pista lângă tine și tot pe strada sa merge, atunci e prostie și rea voința. Mai ales ăștia care livrează mâncare se baga în fata ta ca ultimii prosti și dacă ii atingi plătești prostul de bun cum s-ar zice. Nu-i corect așa

| Drimmero a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Atentie, e recomandat sa mearga pe pista atunci cand exista pe trotuar, dar nu obligati in cazul in care ei merg pe sosea, e pe riscul lor, legal au voie pentru ca bicicleta e considerata vehicul. Eu unul prefer pista pentru ca se circula haotic pe sosea, dar sunt unele zone unde se termina pista si drumul trebuie continuat asa ca o mai iau si pe sosea, dar respect regulile, merg cat mai la bordura, nu tai calea nimanui, stau la semafor, bine... faceam astea cand aveam bicicleta pentru trafic, uzura si-a spus cuvantul si nu mai e de trafic. Sunt de acord ca unii biciclisti, trotinetisti, skateri, roleristi sunt de parca le-a luat ma-sa strada, dar sunt si multi biciclisti care respecta traficul, nu-i inteleg pe aia cu trotineta in schimb ce cauta in trafic.

| Drimmero a răspuns (pentru Harfagre):

Amuzant ca numesti off-topic un exemplu pertinent pe subiect, hai sa nu fim carcotasi ca la cate off-topicuri ai zilnic facem o pista de biciclisti, skateri si ce mai vrei tu in tot orasul meu sau al tau.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As memora detaliile lui fizice si ale masinii, data viitoare chemi direct politia, sau sa te fi dus dupa ce ai fugit sa faci o reclamatie, cu cat e mai proaspata reclamatia cu atat mai bine, obsedatii nu au ce cauta liberi pe drum, poate e si recidivist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai orice avea ai si tu arma, chiar mai lunga. I-a si da-i peste cap cu metalu daca te agreseaza

Răspuns utilizator avertizat
| INEEDHELPPLS a răspuns:

Poate are probleme mintale
Oricum bine ca ai fugit poate scotea un briceag sau ceva.
Eu as fi fugit, la fel ca tine