| GigelFranar a întrebat:

Salut, am 15 ani, locuiesc intr-un cartier periculos si am o altercatie cu niste copii de cateva luni. Aproximativ acum 2-3 luni, veneam de la scoala si m-au atacat niste copii cu motivul ca le-am injurat liderul "gangului" (tin sa mentionez ca si liderul gangului era printre ei, si nu, nu l-am injurat), dar eu, din pacate, n-am ripostat impotriva atacurilor lor (presupun ca din cauza fricii). Si cand am ajuns acasa am stat si m-am gandit la cele intamplate si m-am hotarat sa ma razbun (cel mai probabil din pricina hormonilor). Asadar, am mers si l-am batut pe unul dintre cei care m-a atacat (tin sa mentionez ca avea 12 ani). Dar fix dupa ce l-am batut, liderul grupului a venit de la magazin, a luat o bata de pe jos si a inceput sa ma fugareasca. Tin sa mentionez ca liderul grupului are de asemenea 12 ani dar din pacate sufera de o problema medicala care ii incetineste dezvoltarea fizica si psihica, asadar el arata si gandeste ca si un copil de 8 ani, deci daca voiam sa il bat o puteam face doar ca imi este mila de el, oricum, am ales sa fug de el dar mi-am mai luat-o peste carca de cateva ori. Apropo, liderul gangului s-a intalnit cu maica-mea pe strada peste aproximativ 2-3 zile si a mintit-o ca i-am rupt geaca si sa-i dea 150 de lei pe ea, dar evident ca maica-mea nu a facut-o. No si, chiar dupa tot ce s-a intamplat, am decis sa ingrop securea razboiului pentru ca, cum am mentionat si anterior imi este mila de el, si in plus, pe acel copil pe care l-am batut aveam boala pe el de cateva zila pentru ca m-a pocnit in gura fara vreun motiv. Oricum, peste aproximativ 2-3 saptamani m-am dus la doctor pentru ca ma simteam rau de cateva zile si mi-am luat si carnetul de note cu mine ca sa-mi pot face abonamentul. No si cand mergeam catre casa am dat ochi in ochi cu liderul gangului, dar de data asta avea mai multi copii cu el (cam 5-6) si cam aproximativ toti aveau in jur de 12-15 ani. Initial am trecut pe langa ei fara nici o problema pana cand m-a vazut liderul gangului si a inceput sa strige-n gura mare ca l-am injurat celorlalti "membri ai gangului". Cand am auzit am fugit instant pentru ca judecand circumstantele aveam sanse extrem de mici ca sa castig(ma simteam rau si eram depasit numeric). Din fericire am avut noroc pentru ca toti erau pe role si eu am luat-o prin spatele caselor unde era noroi, deci ei nu puteau sa se deplaseze pe acolo. Dar in timp ce fugeam mi-am scapat carnetul jos, am vrut sa ma intorc sa il iau dar daca o faceam erau sanse extrem de mari sa ma prinda, asadar, l-am lasat acolo si l-am vazut pe unul dintre ei cu coada ochiului cum l-a rupt. In orice caz, am fugit si am ajuns acasa. Si peste 2-3 saptamani (azi) m-a prins fratele mai mic a lu' lideru' gangului (are cam 8-9 ani), dar nu era singur. Era cu unu care face box de 2 ani jumatate (are 15 ani) si a inceput fratele lu' lideru' gangului sa ma tot loveasca. Eu stiam ca nu puteam sa ii fac nimic pentru ca cel mai probabil ma va ataca boxeru', asa ca am suportat "abuzu' fizic" ce-l facea copilul ala (ca nu prea durea), dar, cred ca s-a prins si copilu' ala mic ca nu imi da asa mult damage si a luat o bata de pe jos, dar nu orice bata. Era ceva bata de metal, daca ma palea cu aia acolo ramaneam, asa ca am fugit. No si pe scurt am reusit sa ajung acasa dar na. Acuma nu stiu ce sa fac.

Sa le ignor varsta si sa ii bat? *Daca fac asta cel mai probabil o sa vina cu gangu' lui sa ma bata cand ma prinde*.
Sa sun la politie? *Mi-e frica ca imi face dosar penal ca l-am batut pe ala de 12 ani, pentru ca eu l-am scos pur si simplu din casa lui cat de cat cu forta si l-am batut*

Dau funda

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Suna la politie ca doar asa le arati ca nu e bine ce fac. Doar nu stai sa te feresti de ei tot timpul!

| Violleta2022 a răspuns:

Tu te bati cu copilasi de 8-9 ani si cu handicapati care nu sunt capabili sa gandesca?
Vezi sa nu te ia Politia la cercetari, ori sa te trezesti cu dosar penal ori pe la scoala de corectie.

| GigelFranar explică (pentru Violleta2022):

Vreau sa va spun faptul ca, acei copii au inceput totul. Eu n-am nici-o vina, bine presupun ca am si eu o vina pentru ca l-am batut pe copilul ala de 12 ani, dar, cum am mentionat si anterior, eu am avut niste dispute cu el inainte sa ma atace impreuna cu ceilalti, si presupun ca este de asemena vina hormonilor. De lideul grupul si de frati-su nici nu m-am atins, si daca crezi ca cine stie ce ii faceam la frati-su daca nu avea boxeru' ala cu el, maxim o palma peste cap cam cu jumatate din puterea mea ca sa stie sa nu mai incerce sa faca scheme cu mine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GigelFranar):

Cum adica nu ai nici o vina?
Tu nici acum, dupa ce ai intrat in casa copilului sa- scoti cu forta si sa-l bati, inca spui ca nu ai facut nimic?
Chiar nu constientizezi cat de grava este situatia?

"l-am batut pe ala de 12 ani, pentru ca eu l-am scos pur si simplu din casa lui cat de cat cu forta si l-am batut*

| GigelFranar explică (pentru Violleta2022):

Am spus "cat de cat cu forta" nu l-am tras de guler afara din casa! Pur si simplu l-am manipulat sa vina afara, i-am zis gen "hai frate afara ca am 10 lei mergem la magazin", si cand a iesit l-am batut. Asta e tot. Si nici nu l-am batut tare, l-am lovit la picioare de 2 ori, prima data sa dezichilibrat si a doua oara a cazut. Dupa ce a cazut lideul gangului a venit, si chiar daca nu venea probabil ca acolo terminam bataia cu niste injuraturi.

| GigelFranar explică (pentru Violleta2022):

A da, si ne bateam pe iarba, nu a suferit nici o rana copilu' ala, dar pe mine cand m-a lovit in fata m-a durut gura 3 zile.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GigelFranar):

Sa spui asta la Politie, sa vedem daca te crede.

| GigelFranar explică (pentru Violleta2022):

Pai si ce daca l-am batut? El are voie sa ma loveasca fara motiv(si nici nu era prima data)? Ce ai fi vrut sa fac? Sa sun la politie doar pentru ca m-au lovit niste copii? Si-a meritat bataia aia ca sa stie sa nu mai faca scheme cu mine. Ca ma-sa-i o panarama, de cate ori i-am zis si in trecut ca m-a lovit fii-su dar nu o intereseaza!

| ywar a răspuns:

Daca tot esti infractorul de maine nu mai bine iti cumperi o secure? Faci treaba cu ea.

| 1997onur a răspuns:

Evităi e clar ca sunt puși pe rele ( copii prajiți in ulei de masline )