| anonim_4396 a întrebat:

Salut cand intru in yahoo mail imi cere un cod. Dupa ce scriu codul ma intreaba o intrebare(aia care am pus-o cand am facut contul presupun).O pun si nu merge imi zice ca contul este inchis pentru 12 ore din motive de securitate.Ce fac? Dau funda si vot

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Asteapta 12 ore fara sa mai umbli la yahoo mail. Se intampla asta deoarece ai gresit parola de logare de mai multe ori si Yahoo pentru a-ti proteja contul l-a blocat 12 ore. Dupa 12 ore incearca sa te loghezi, daca gresesti din nou parola vei fi blocat 24 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atragator si nelul dupa 12 ore intru in cont imi cere intrebarea respectiva, raspund si tot asa face, si nu nu gresesc parola.Ce fac faza e ca de pe telefonul mobil merge dar am niste emailuri care nu le pot citi de pe mobil de aia zic.Ce fac? Iar daca cineva a intrat in contul meu si la blocat cum il deblochez?

| ReusxD a răspuns:

Bună.
Cred ca contul tau de yahoo, ţi-a fost hackuit, şi cineva cu gînduri rele ţi-a blocat contul.Aşa am paţit si eu, aşteaptă 12 ore, si după îţi merge.
Pa, pa!