| BogdanM275 a întrebat:

Salut, ce parere aveti de emigrarea în țarile scandinave, Danemarca, Norvegia sau Suedia, merita?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde daca stii cat de cat limba, ai o calificare, ai un job asigurat, ai unde sa stai, sunt chesti de care trebuie sa fi cat de cat sigur, eu spun ca da merita

| Alicezzz a răspuns:

Da merita! Locuiesc in Dk de peste 13 ani. Aici nu ai ce sa cauti cu gandul ca te imbogatesti, este o tara care ofera dar si cere! Chiriile mari mai ales in zona KBh, nivelul de trai f ridicat, taxe de 8%+37% pe salariu, dar asa cum am mai spus este o tara care iti ofera multe daca esti deschis si te integrezi. Corectitudinea si seriozitatea in societatea daneza atårna greu!
Multi vin aici, putini raman!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Merită dacă muncești. Cunosc personal o familie de țigani români emigrată în Novegia. Muncesc la o fabrică de conserve de pește ca cetățeni onorabili și sunt foarte mulțumiți de traiul lor acolo.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca ai o anumita calificare pe care ei o cauta, atunci merita!