| SuveranulAndrei10011 a întrebat:

Salut, ce părere aveți despre oamenii care aleg sa se sinucidă?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iti dai seama ca daca un om care sa sinucis ar putea sa se intoarca in trecut ar regreta asta, vezi persoane care au fost oprite sau salvate

| Celcestietot a răspuns:

Nimeni nu este perfect. Se ajunge poate ajunge la așa ceva și datorită celor din jur.

| Andreeush a răspuns:

Oameni lași care aleg calea greșită.

| SilentRain a răspuns:

Mult prea orbi ca sa vada realitatea, oameni care nu stiu sa faca fata dureri

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Poate realitatea te impinge la sinucidere. Nu lumea de vis. Oricine face fata la o durere scurta, dar sa traiesti permanent cu durerea... f*ck this life

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns:

Este o alegere gresita. Decat Dumnezeu are dreptul sa iti ia viata.

| FreddieM a răspuns:

Am o parere foarte buna despre acesti oameni exceptionali si le urez drum bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii care se sinucid o fac din diverse motive, dar clar nu pentru ca li s-a varsat berea pe masa, cum as putea sa ii pun la un loc pe toti si sa emit pareri legate de alegerea lor? Cine este in masura sa le judece alegerile fara sa fi trait tot ce au trait ei, si asta cu psihicul persoanelor in cauza. Am doar pareri de rau, din motive egoiste, pentru o singura persoana.

| TristanTzara a răspuns:

Compasiune; nu ajungi să te sinucizi fiindcă ți-a picat netul.

În ceea ce privește sinuciderea, e o soluție permanentă la o problemă temporară--au spus-o și alții înaintea mea.