| florin926481f a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre un posibil conflict intre SUA si Iran dupa asasinarea grneralului iranian.
Iranul a amenintat public America spunand ca se va razbuna ba chiar au arborat si steagul rosu.Situatia e complicata cred eu deoarece America nu va permite o lovitura puternica din partea Iranului asa ca vor avea un raspuns foarte dur.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai văzut doi țigani care se bat pe stradă? Dacă nu vreau să se rănească, se indepărtează unul de altul, și de la distanță unul de altul. așa cam de la 20 de metri încep să se înjure și să se amenințe cam 20 de minute, până se satură. Acum aceste două țări, sunt la această fază țigănească a înjurăturilor de la distanță. Așa că va fi ochi pentru ochi, dinte pentru dinte. Cam asta. Vor da iranienii cu o petardă, vor trimite americanii o dronă. Americanii nu vor da drumul la pușcași în teren, cu toate că Iranul ar cam vrea, ca au presie la hormoni. Drone, rachete, salve și mii de bombe.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa se pupen cûr. Amerikanski au tehnologie militara buna pentru a face haos in cateva minute. Ceilalti abia reusesc sa faca un dus 1 data pe luna

| gemeni6226 a răspuns:

Poate se va lasa cu cateva bombe din partea Americii dar sper sincer ca tara noastra va fi evitata de acest conflict.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu o sa se intample nimic, Iranul nu are nici capacitatea si nici vointa interna de a retalia. Sunt constienti ca asasinarea asta e doar o provocare, daca Iranul va raspunde va fi motiv pentru mai multe sanctiuni internationale chestie care va deteriora si mai mult situatia interna care deja e sensibila.

In momentul asta sansa lor este sa demonstreze ca vor o reforma interna si sa se apropie de UE, insa asta nu se va intampla asa ca va fi inca un regim dictatorial care va muri incet sufocat. Pacat de oamenii de acolo.