| hellouser a întrebat:

Ceva întrebări la care trebuie sa te gândești mult sau la care poti avea răspunsuri elaborate?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

1. De ce iti e frica in viata? (nu fobii)
2. Care e persoana cea mai importanta din viata ta in acest moment si de ce?
3. Ce autor iti place cel mai mult si de ce?
4. Ce carte iti place foarte mult si de ce?
5. Ce amintire frumoasa ai din copilarie?
6. Ce este cel mai grav din partea partenerului: sa minta sau sa insele? De ce?
7. Stii ce inseamna extrovertit si introvertit? Povesteste-mi. Tu care dintre cele 2 tipuri esti si de ce spui acest lucru?
8. Tu dupa ce iti dai seama, printre altele, daca un om e bun (din punctul tau de vedere) si te poti intelege cu el (cat de cat) sau nu?
9. Esti o persoana creativa? Ce te atrage din acest domeniu si de ce?

1 răspuns:
| Plato a răspuns:

- Cum afectează tema dezumanizarii in literatura contemporana comportamentele disimulate in societatea monotona?
- Care ramura din structura filosofiei lui Rene Descartes are o natura dualica separand ratiunea pura de lumea ideilor?